Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Soustředění mladých zdravotníků

  cerveny kriz

   

  Letní soustředění mladých zdravotníků

   

   

   

         Čtvrtý týden v červenci pořádal Oblastní spolek Českého červeného kříže Prachatice letní soustředění pro mladé zdravotníky v turistické chatě na Libínském Sedle. Pobytová akce byla určena dětem ve věku 6-16 let se zájmem o první pomoc. Děti čekal nejen odborně zaměřený program teoretické i praktické výuky zdravovědy a první pomoci, ale také hry i zajímavý host.

   

   

   

         Během pobytu za dětmi přijela Andrea Tajanovská, která dětem umožnila fyzicky pocítit obtíže spojené se stářím prostřednictvím speciálních simulačních pomůcek jako jsou např. Parkinsonovské rukavice, geronto-oblek nebo brýle simulující zrakové vady. Děti se rovněž dozvěděly jak seniorům a lidem se zdravotním postižením ulevit od potíží souvisejících se sníženou hybností či jak pomoci při sebeobsluze.

   

   

   

         Na děti čekal také celodenní výlet, který tentokrát směřoval do Albrechtic a zároveň si při něm procvičily první pomoc v terénu a transport raněných.

   

   

   

         Závěr pobytu byl věnován vyhodnocení a rozloučení. Rádi bychom tímto poděkovali dětem za příjemně strávený čas, rodičům za důvěru a partnerům za spolupráci.

   

   

   

  Letní soustředění mladých zdravotníků bylo realizováno za podpory Města Prachatice a Nadace ČEZ.

   

   

   

  Text: Martina Vondrušková

  Foto: Zuzana Pelikánová

   

   

   Zároveň vám nabízíme

   

   

  Kroužek ČČK : Zájmové vzdělávání nejen v první pomoci

   

   

   

         Od září nabízí Český červený kříž Prachatice „kroužek“ Mladý zdravotník. Je určen pro zájemce ve věku 6-26 let a nebude jen o první pomoci – součástí budou také didaktické hry pro starší účastníky, různá témata z oblasti zdravovědy či humanitární pomoci, příprava v odborných kurzech podle věku účastníků (např. certifikovaný kurz Zdravotník zotavovacích akcí).

   

   

  První schůzka proběhne ve středu 5.9.2019 od 17 hodin v prostorách OS ČČK PT (budova polikliniky).

   

   

         Veškeré informace najdete na www.cervenykriz.eu/prachatice nebo na našem facebookovém profilu. Kontaktovat nás můžete na tel.: 724 367 840 nebo e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Těšíme se na viděnou!

   

   

         Realizaci projektu podporuje Jihočeský kraj a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

   

   

   Martina Vondrušková

  Sdílet