Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Poznejte historii Vimperka


  Víte, jak vypadal Vimperk dříve? Chcete odkrýt historii místních budov a poznat tak vimperské příběhy? Právě pro Vás vytvořili žáci gymnázia interaktivní hru “Vimperk v čase”, která Vám představí podobu Vimperka prostřednictvím dobových fotografií a příběhů spojených s jednotlivými místy.

   

  Zajímavý je především formát hry. Celou hrou Vás provází Karel Klostermann, šumavský spisovatel, který Vám posílá zprávy a fotografie prostřednictvím aplikace Messenger. Karel Klostermann Vám tak vypráví příběh Vimperka stejně, jako Vám Vaši přátelé vyprávějí novinky, které se stali v jejich životě.

  sam 1

   

   

  V průběhu celé hry musíte splnit také jednotlivé úkoly. Jedině tak Vám Karel Klostermann prozradí, kde se nachází další stanoviště. Touto interaktivní formou můžete odkrýt celkem 12 stanovišť ve Vimperku. U každého stanoviště se také nachází plakát s QR kódem, který můžete naskenovat a tím odkrýt příběh daného místa.

   

  sam 2

   

  Chatbota Karla Klostermanna se také podařilo integrovat do webových stránek informačního centra města Vimperk, na kterých můžete konverzaci s tímto šumavským autorem zahájit. Karel Klostermann Vás ale také provede jinými místy, odkrýt s ním můžete okolí Modravy, Kvildy a Srní.

   

  sam 3

   

  Karel Klostermann Vám doporučí výlety v okolí, v rámci kterých se dozvíte zajímavé informace o historii daných míst. Zašle Vám také zprávu o aktuálním počasí nebo šumavský pohled od Jiřího Albrechta. Každý týden tak budete mít ve své digitální schránce novou šumavskou fotografii.

   

  sam 4

   

  Neváhejte, vyražte ve vánočním čase na procházku Vimperkem a podívejte se, jak město vypadalo dříve. Jediné co potřebujete je chytrý telefon s aplikací Messenger a datové připojení v chytrém telefonu.

   

  Více informací o projektu Chatbota Karla Klostermanna - Průvodce Šumavou získáte na webových stránkách http://www.pruvodce-sumavou.cz/

   

  Jak zahájit prohlídku s Karlem Klostermannem?

  1. Stáhněte si aplikaci Messenger pro Váš chytrý telefon

       ○ Android: bit.ly/2LxMEZ8

       ○ iOS: apple.co/2EQcyH9

  2. Klikněte na odkaz níže a zahajte konverzaci s Karlem Klostermannem

       ○ Prohlídka Vimperka: bit.ly/2RoiwVL

  3. Pro komunikaci s chatbotem vždy klikněte na jedno z tlačítek a užijte si prohlídku!

   

  Sdílet