iSusice.eu |  Ckyne.eu |  iPrachatice.eu |  Stozec.eu |  Vimperk.eu |  Volary.eu |  Zdikov.eu Kamery HumlNET |  Kamery ČHMÚ
 • MLADŠÍ ŽÁCI HC VIMPERK ZVÍTĚZILI I U PLZEŃSKÝCH INDIÁNŮ.

  MLADŠÍ ŽÁCI HC VIMPERK ZVÍTĚZILI I U PLZEŃSKÝCH INDIÁNŮ

   

  DSC 0013

   

   

  V sobotu 17. října zavítali mladší žáci HC Vimperk na zimní stadion indiánů z Plzně v rámci 10. kola ligy mladších žáků. Přestože hráči HC Plzeň 1929 okupují spodní část tabulky, očekával se svižný hokej, což se nakonec potvrdilo.

  V první třetině měl vimperský tým velmi slibný nástup a v páté minutě by se nikdo nedivil, kdyby to bylo 3:0 pro vimperské. Vimperští však své šance nedokázali proměnit a naopak soupeř se z ojedinělé šance prosadil a šel do vedení 1:0. V závěru se podařilo vimperským zásluhou Tomáše Košky a jeho nechytatelné „bomby“ srovnat a do druhé třetiny se vstupovalo opět od začátku.

   

  Druhá třetina vimperským vyšla náramně. Nejprve v 26. minutě si krásně vybruslil zpoza soupeřovy brány Martin Willmann a perfektní střelou nad rameno plzeňského gólmana strhl vedení na stranu vimperských hokejistů. O minutu později ze stejného místa překonal plzeňského brankaře opět Tomáš Koška a vimperským to tam začalo padat. V závěru druhé třetiny se ještě dvakrát trefila velmi agilní Lucie Eignerová a druhá třetina skončila v poměru 5:1 pro Vimperský tým.

   

  Třetí třetina byla z pohledu vimperských již pohodová, hlídali si svůj náskok a plzeňské hokejisty moc do akcí nepouštěli. V 48 minutě po pěkné přihrávce od Martina Willmanna skrz brankoviště skóroval Jirka Beníšek. Soupeř sice ještě stihl přidat svou druhou branku, když využil prostoru, který mu vimperští obránci dali a prostřelil pěknou střelu nad lapačku Šimona Kurze, který v průběhu třetí třetiny vystřídal Rosťu Slaninu. Poslední slovo měl tým z Vimperku, kdy se opět prosadil Jirka Beníšek.

   

  HC PLZEŇ 1929 – HC VIMPERK 2:7 (1:1,0:4,1:2)

  Branky: 9. Lučan (Havlíček), 56. Hořejší – 20. Koška (Sopek), 26. Willmann, 27. Koška (Beníšek), 31. Eignerová, 39. Eignerová (Krejčí, Vaník), 48. Beníšek (Willmann), 58. Beníšek (Koška)

  SESTAVA HC VIMPERK : Slanina, Kurz – Willmann, Krejčí – Narovcová, Czerweková – Koška, Beníšek, Sopek – Eignerová, Vaník, Štěpánek – Vostradovský, Vodička

   

   

  Hodnocení trenéra Martina Willmanna: „V Plzni jsme odehráli asi zatím nejhezčí utkání. Plzeňští hráči jsou sice ve spodní části tabulky, ale řekl bych, že ne na dlouho. Předváděli hokej plný bruslení a myslím si, že to byl jeden z nejkvalitnějších soupeřů, se kterým jsme se do této doby utkali. My jsme vstoupili do zápasu aktivně, ale vyložené šance v úvodu třetiny jsme nevyužili a tak nás soupeř potrestal. Ve druhé třetině jsme se konečně dokázali střelecky prosadit a třetí třetinu jsme si již výsledek pohlídali. Musím všechny hráče pochválit, všichni dřeli a bojovali pro tým, což se vyplatilo. Pokud bych měl přeci jenom vyzdvihnout nějaké výkony tak to bude výkon Lucky Eignerové, která, přestože byla velmi nachlazená, dělala plzeňským velké problémy svým bruslením a odehrála zatím svůj nejlepší zápas. Také Jirka Beníšek odehrál výborný zápas, kdy hodně pracoval pro tým.“

   

  Ve středu 21. října na domácím ledě hostí mladší žáci tým z Domažlic a hned v sobotu se opět představí na domácím ledě, tentokrát proti Berounským medvědům. Oba týmy budou velkou prověrkou, ale zatím asi největším soupeřem bude pro vimperské velká marodka klíčových hráčů, která je postihla. Proto přijďte mladší žáky povzbudit na domácím ledě, budou to potřebovat!

   

  Středa 21.10. od 16:30 hodin HC VIMPERK – HC DOMAŽLICE

  Sobota 24.10. od 11:45 hodin HC VIMPERK – HC BEROUNŠTÍ MEDVĚDI

   

   -zf-

  Sdílet