iSusice.eu |  Ckyne.eu |  iPrachatice.eu |  Stozec.eu |  Vimperk.eu |  Volary.eu |  Zdikov.eu Kamery HumlNET |  Kamery ČHMÚ
 • S klukem ze Šumavy musí svět počítat!

  Deset let trvalo českým juniorům, než se někdo přiblížil výsledku Jaroslava Kulhavého v Luganu 2003, Jan Vastl skončil na vynikajícím 5. místě...

  Další skvělý vysledek přivezl šumavák Jan Vastl z Jihoafrické republiky a to páté místo. Ukázal, že do budocnosti se sním musí určitě počítat. Výborná práce trenéra Jiřího Lutovského a duch pro závodění Jana Vastla. Oběma velký dík za reprezentaci města Vimperk a Jihočeského Kraje.  

  Výsledky junioři:
  1. Lukas Baum (GER) 1:20:06 hod.
  2. Peter Disera (CAN) +0:42
  3. Gioele Bertolini (ITA) +1:02
  4. Raphael Gay (FRA) +1:07
  5. Jan Vastl +1:13
  21. Jan Rajchart +7:23

   

   

  JAN VASTL

  Co řekl po závodě:

  "Ten prach byl úplně nejhorší, pořád mi vysychala pusa, zanášel se všude. Umístění do pátého místa byl můj cíl, takže jsem spokojený, byla tady velká konkurence a těžká trať," řekl krátce po dojetí český šampion.

   

  ms-xc-2013-juniori-rajchart

   

  Jaká byla cesta na tak daleký závod do Jihoafrické republiky?

  Cesta byla dlouhá, bylo to asi kolem 16 hodin v letadle, ale spali jsme v Dubaji, takže jsem si celkem odpočinul a nebyl jsem ani unavený.

   

  Jaké tam bylo počasí, prostředí a jaká byla trať? Byla hodně náročná?

  Sice tu končí zima, ale měli jsme na závod 34º C, jelo se to na okraji Pietermaritzburgu v Cascade parku. Trať byla asi nejtežší na jaké jsem kdy závodil, byly tu hodně kamenité pasáže a všude bylo hodně prachu, takže trať neskutecně klouzala.

   

  Jsi spokojený s pátým místem? Jak se ti jelo?

  Na jednu stranu jsem spokojený, protože 5.místo na světe je super a ještě k tomu na takhle těžké trati. Ale trochu mě i mrzí, že to na bednu nevyšlo, protože to bylo na medaili fakt kousek. Jinak jsem se cítil hodně silný, těší mě, že i přesto že závod trval dlouhých hodinu dvacet, tak jsem dokázal v posledním kole hodně zrychlit a zajet druhé nejrychlejší kolo.

   

  Co tě teď čeká? Máš ještě nějaké závody?

  Příští týden pojedu poslední CP v Boskovicich a hned týden na to poletím ještě do Norska na finále světového poháru. Potom budu odpočívat a začnu se připravovat na novou sezonu, protože přecházím do vyšši kategorie U23 a mam velkou motivaci v tréninku a chci zajíždět výborné výsledky ve světovém poháru i v této kategorii.

   

  Co škola ? Těšíš se ? :-)

  Teším se jako vetšina :-)  ale nejspíš si budu rozkládat ročník abych měl dostatek času věnovat se tréninku.

   

  Honzo, díky za odpovědi,  ať se ti daří! To Ti přejí také všichni z www.sumava.eu a www.vimperk.eu

  text: Zdeněk Formánek

  foto:Michal Červený

   

   

  Sdílet