Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • David Vinš se po roce vrací na vimperský led


  David Vinš se po roce vrací na vimperský led a chce to dotáhnout co nejdále, ale už teď ví, že ve Vimperku je to pro něj poslední sezóna.

   

   

  33-DSC 0140

   

  Po roční pauze jsi se vrátil na led, co té k tomu vedlo?

  Těch faktorů bylo víc - loni jsem odehrál tři zápasy a byl tak trochu v záloze,ale netrénoval jsem, tak jsme se pak domluvili, že už nepůjdu. Letos jsem chtěl, aby mě ještě viděl v akci starší syn Davidek a hlavně taky pomoct mužstvu, které se hodně omladilo. Slíbil jsem to Pavlovi Předotovi,že letos půjdu a odvedu maximum co je v mých silách. Pavel mi tenkrát spolu s panem Dvořákem hodně pomohli po příchodu z Tábora a to samé chci udělat ted já. Sezona je to definitivně poslední.

   

   

   

  Co očekávaš od nové sezóny?

  Je těžké si dávat nějaké cíle, protože tým prošel velkou omlazovací kůrou a je dobře, že začali v loni trenéři Tomáš Kašpar a Petr Grulich zařazovat juniory do A týmu. Nejsme na tom tak, abychom se mohli srovnávat s DS ČB s Krumlovem musíme být při zemi a makat zápas od zápasu jako tým. Pro mě by byl velký úspěch play-off to si myslím, že pro tohle mladé mužstvo bude obrovský úspěch.

   

  Mate mladé mužstvo. Jaký je rozdíl mezi dobou kdy ty jsi byl v jejich věku a  současností?

  Ten rozdíl je veliký. Když budu mluvit o sobě - byl jsem v jejich létech v Táboře, hrál ligu juniorů a 2. ligu za muže.Tady většina kluků prochází krajem dorostu, juniorů a pak do mužů. Je jasné, že junior z ligy je jinde než z kraje. Myslím si, že my jsme byli víc "hladoví". Chtěli jsme dál a dál, dostat se co nejvýš, dál tady mi mladí kluci připadají, že kraj je strop a stačí jim to. Ale na druhou stranu Vimperk je bokem od měst, Tábor byl ve středu okolo ČB, Písek atd. Kluci tady mají za hranicemi práci, jedou na tři směny a navíc dnes je 2. liga podle mě jedna z nejhorších soutěží na čas a peníze. Takže těžko srovnávat, ale tady ti kluci co nakukují do A týmu, mají můj obdiv jak to zvládají a perou se s tím.

   

  16-DSC 0062

   

  Mohou se ještě vimperští fanoušci těšit na slavné hokejové časy? 

  Nebude to hned, ale určitě ano. Omladilo se skončil Boby, Slaboch to je 50 golů,  to tady nikdo nedá a to je znát. Lidé musí být trpěliví a neodsuzovat tým po pár prohrách, bude to běh na dlouhou trať, ale já věřím a budu v budoucnu držet palce, aby se, už i pro fanoušky, vrátil vimperský hokej tam kam patří. Miochodem - fanoušci jsou tady špička kraje!

   

  Jak bysi hodnotil letní přípravu, byla hodně náročná?

  Příprava spočívala v tom, udělat partu, sejít se, zamakat na sobě. Hráli jsme fotbal,chodili do tělocvičny a posilovny.

   

  Co říkáš na nové trenéry?

  Myslím si, že je čeká těžká práce. Tým je hodně mladý, ale do budoucna je to jen dobře. Myslím si, že každý z hráčů odvede pro tým, včetně trenérů, práci minimálně na 100 %. Noví trenéři by měli být zároveň novým impulsem pro  tým, tak uvidíme.

   

  31-DSC 0129

   

   

  Do nové sezóny jdeš jako kapitán, čekal jsi takovou funkci před sezónou?

  Možná kvůli věku malinko jo, ale dozvěděl jsem se to před prvním .přátelákem. Je to pro mě pocta a budu se snažit udělat jako kapitán vše pro ůspěch mužstva, abychom se všichni celou sezónu baviliy hezkou a pracovitou hrou.

   

  Tvůj tip na umístění v sezóně 2015 - 2016 ?

  Play-off beru jako malé Nagano. Pro mě by byl hodně velkej úspěch, dostat se do osmičky, a tam už je to loterie. Žádný jiný cíl si, po odchodu kluků kteří to tu léta táhli, dávat nejde.

   

  Hodně štěstí do sezóny tobě i celému týmu!
  Zdeněk Formánek

   

   

   

  Sdílet