Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Jan Vastl na ME znovu sahal po medaili, dojel čtvrtý


  Jan Vastl na ME znovu sahal po medaili, dojel čtvrtý

   

  Čtvrtý a znovu čtvrtý... Jan Vastl jel na evropském šampionátu jako ďábel

   

  11781623 10205799257359067 232070998642516527 n

   

  Do krásného rána se probudil poslední den mistrovství Evropy horských kol v italském Alpagu. Azurově modrá obloha a příjemných 20 stupňů doprovázelo první ze tří nedělních startů. Jako první se o medaile porvali muži do 23 let.

   

  Mezi padesátkou mladíků byli i dva čeští zástupci - Jan Vastl a Martin Stošek. Zatímco Martinovi závod vůbec nesedl a nakonec z něj odstoupil, Honza opět sahal po medaili. Stejně jako loni na "Evropě" v St. Wendelu, kde skončil pátý, nebo na světovém šampionátu v Hafjellu, kde dojel čtvrtý. Stejnou pozici obsadil i v Alpagu.

   

   

  me-mtb-xco-2015-nedele-1-2

   

  "Chtěl jsem medaili, měl jsem na ni, ale neměl jsem dneska zrovna nejlepší nohy, protože i tento týden jsem tady trénoval a ladil to spíš na příští týden na svěťáky," popisoval po dojezdu Honza, který se zpočátku závodu držel s vedoucím Španělem Pablem Guedem Rodriguezem.

   

  "V prvním kole jsem si říkal, že bych se mohl se Španělem držet, ale on jel neskutečný tempo, tak jsem si ve druhým kole musel od něj vystoupit, protože v tom jeho tempu bych nedojel vůbec," líčil dále svůj závod Vastlík, jenž byl ve třetím kole předjet výborně jedoucím Britem Grantem Fergusonem a nebezpečně se k němu blížil i Belgičan Jens Schuermas. V předposledním - čtvrtém kole - jeli společně a Jens v prudkém stoupání Honzu utrhnul.

   

  "Nejelo se mi zrovna nejlíp do těch kopců, byly strašně prudký, tam jsem ztrácel. Mrzí mě, že mi ujel Jens, v posledním kole se mi to rozjelo a začal jsem ho stahovat. Musím ale být spokojený, čtvrtý místo na Evropě je skvělý."

   

  Honza si alespoň veze z ME bronzovou medaili ze štafety ve složení  Jan Vastl, Matěj Průdek, Barbora Průdková a Jaroslav Kulhavý. 

   

  11796256 10153582953588189 6514061822090178805 n

   

  První úsek měl na starosti s číslem 3A Jan Vastl, který výborně odstartoval a téměř celé kolo se držel s vedoucím Italem Andreou Tiberim, čerstvým mistrem pořádající země. Honza objel 4,8 km dlouhý okruh jen o 9 vteřin pomaleji a Matěje Průdka vyslal do dalšího úseku na druhé pozici.

   

  zdroj: mtbs.cz

  Foto: Jan Němec, Ruggero Saccon
   

  Sdílet