Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Mistrovství ČR : Boží Dar

   

   

  Josef Kadlec a Šimon Pavlásek jsou mistry republiky v teamsprintu!

   

   

   

   

          Předposlední závody ČP a MČR v běhu na lyžích se tentokrát konaly na Božím Daru v areálu Jahodová louka. Dorostence
  a dospělé lyžaře řádně prověřily místní náročné tratě a těžké sněhové podmínky, ale i drsné počasí. V pátek byly na programu intervalové závody klasicky v rámci Českého poháru, o víkendu se pak jelo Mistrovství ČR ve štafetách. V sobotu teamsprint dvojic klasicky a v neděli pak standardní štafety volně. Z našeho oddílu Fischer Ski klub Šumava Vimperk se závodů zúčastnilo celkem 13 závodníků a přivezli jsme spoustu krásných výsledků.

   

   

       20190308120328 024  Nejprve v pátek v rámci ČP se na pódium probojovali: mladší dorostenka (4km klasicky) Anežka Honsová na 3.místě. Mladší dorostenci (5km klasicky) Tonda Honsa – 3.místo a Lukáš Kalivoda 4.místo, ve starším dorostu (7km) obsadil Šimon Pavlásek druhé místo, dále v juniorkách (7km) byla Adéla Nováková třetí a Tereza Řezníková čtvrtá, shodně čtvrtý byl také junior Jakub Švejda na 15km klasicky.

   

    

         V sobotu pokračovalo náročné klání atraktivními teamsprinty klasicky
  i s trochou té mazací loterie, když se těsně před závody oteplilo a narychlo se měnila „máza“ na klistry. 
  V mladším dorostu si pro bronzové medaile dofinišovali Lukáš Kalivoda s Antonínem Honsou.

   

   

         Nejlepší výsledek víkendu pro náš klub se zrodil v kategorii staršího dorostu, kde si po výborném výkonu obou členů dvojice Josefa Kadlece a Šimona Pavláska dojeli hoši pro překvapivé zlato a titul Mistra ČR. Naše juniorky Adéla Nováková a Tereza Řezníková byly ve společné kategorii s ženami čtvrté, junioři Josef Tischler s Jakubem Švejdou opět ve společné kategorii s muži skončili na osmém místě.

   

    

         V nedělních „velkých“ štafetách se nám v dorosteneckých kategoriích za vydatného deště již tolik nedařilo – mladší dorostenci 9. místo (Kalivoda, Řezník, Honsa), starší dorostenci 6.místo (Kadlec, Pavlásek, Holoubek). O to výraznější byl výsledek v kategorii žen ( Nováková, Řezníková, Honsová), kde naše štafeta obsadila druhé místo hned za vítěznou Jilemnicí. Muži pak dojeli na sedmém místě ( Švejda, Vachuta, Tischler).

   

   

          Závěrečné závody ČP a MČR se pojedou 23. a 24. března na Horních Mísečkách a na programu je nordic sprint volně
  a hromadné starty na dlouhé tratě klasicky. Držíme našim závodníkům palce, aby jim vydrželo pevné zdraví a dobrá forma i do tohoto finále. I zde nás jistě čeká opět mnoho zajímavých soubojů v jednotlivých kategoriích, ale i v celkové soutěži hodnocení týmů. Tam náš klub v hlavní seniorské kategorii bude hájit zatím senzační druhé místo v soutěži smíšených družstev!!  

   

    

   Zbyněk Pavlásek

   


   

   

  Sdílet