Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Vimperský viadukt cinknutý?


  NAPSALI JINDE: Neprůhledně rozdělené miliardy z jihu Čech. Kuba byl u toho, píše server.

   

   

  Ministr průmyslu Martin Kuba (ODS) se možná již brzy stane superministrem na novém resortu hospodářství a v této pozici bude rozhodovat o obřích sumách peněz, které dnes procházejí přes dva oddělené resorty dopravy a průmyslu. Kuba má ale s rozdělováním miliard zkušenosti. Deník Insider připomíná, že jako regionální politik z jihu Čech stál Kuba u nejedné neprůhledné zakázky.

   

   

  Pokud všechno půjde podle představ vlády premiéra Petra Nečase (ODS), tak nám přibližně za rok a půl vznikne obří ministerstvo hospodářství, které povede muž číslo dvě v ODS a ministr průmyslu Martin Kuba. Přes resort, který propojí agendu dopravy, průmyslu a obchodu, protečou nezměrné sumy. Deník Insider v této souvislosti připomíná, že Kuba byl u rozdělování miliard přítomen i v minulosti, a to na jihu Čech., kde se rozdělovalo poněkud neprůhledně.

   

  "V období, kdy Martin Kuba reprezentoval vládnoucí ODS na českobudějovickém magistrátu a krajském úřadě, byl v regionu vytvořen funkční losovací systém, který neprůhledně rozdělil miliardy korun," píše deník a dodává, že policie již v případu zmanipulování zakázek obviňuje jednoho z lidí, se kterými Kuba dříve spolupracoval, Ondřeje Vithu. Budoucí "superministr" ovšem prohlašuje, že o případném zmanipulování zakázek nic neví.

   

   

  Mezi lety 2006 až 2010, kdy byl Kuba radním v Českých Budějovicích se zde odehrálo jedenáct zakázek, které byly přiděleny na základě již dobře známých losovaček. Do druhého kola přihlášených firem v té či oné zakázce je zpravidla náhodně vylosováno pět firem a teprve u nich ve druhém kole rozhoduje cena. V roce 2008 se pak Martin Kuba stal náměstkem hejtmana Jiřího Zimoly (ČSSD) a také v této pozici stál u řady losovaček.

   

   

  Už v dubnu 2009 pak i krajský úřad požádal firmu Tercier, ať zorganizuje první losovačku – měla vyloučit uchazeče o přestavbu železničního viaduktu ve Vimperku za 80 milionů. Do konce roku 2011, kdy hejtmanův náměstek Kuba odešel na ministerstvo průmyslu, se losovalo u všech stavebních zakázek s hodnotou nad 20 milionů. "Celkem jich bylo devětadvacet," píše Insider.

   

   

  zdroj: parlamentnilisty.cz

   

   

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #3 Petr Mareš 2012-12-15 16:02
  Cituji Stanislav Martan:
  KSČ a ČSSD to napraví,proto vyhráli volby.

  Ani KSČ a ČSSD už nenapraví zkázu, jakou udělala ODS. Co KSČ 40let huntovala, to k smrti dobila a jejich "neviditelná" ruka trhu, která spravedlivě "losuje", opravuje kousíček od Vás pane Martane z popovoďnových škod povodněmi nepoškozené ulice, i Vám pane Martane vládnou lidé občanstvem nevolení, ROP a všelijaké granty se dávají jen kamarádíčkům jako lístky na Kaisera s Lábusem - je to takový svět sám pro sebe. Držet hubu, krok a dělat, že nic nevidíš. Že veškeré korupce neexistují.
  P.S. Vimperský zimní stadion se právě griluje a koření vzácnými bylinami, aby chutnal co nejlépe. Je v menu jako další chod.
  Citovat
   
   
  #2 Josef Sova 2012-12-14 21:34
  Přibližně za rok a půl budou další volby a pochybuju, že bude ODS znovu ve vládě.. Nechápu, proč se tedy ty losovačky neřešily dřív, to o tom nikdo nevěděl nebo to nikomu nevadilo?
  Citovat
   
   
  #1 Stanislav Martan 2012-12-14 18:44
  KSČ a ČSSD to napraví,proto vyhráli volby.
  Citovat