Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Chtěl jsem na divadlo, měl jsem smůlu


  NÁZOR TOMÁŠE KOŠKY: V pondělí po obědě jsem se čistě náhodou dozvěděl, že ve vimperském kulturním středisku bude večer divadlo. Nemyslím  to, co se odehrává jednou měsíčně také shodou okolností v pondělí, ale s opravdu profesionálními herci - Oldřichem Kaiserem a Jiřím Lábusem.

   


  Pátral jsem, proč se mi toto nedoneslo dříve a zjistil jsem, že reklama na toto kulturní vystoupení byla velmi chabá a že nejsem sám, kdo toto neví. Na stránkách MěKS jsem po dlouhém hledání našel zmínku, o co se bude jednat, bohužel jsem se nedozvěděl začátek, a tak jsem musel zajet před kino, abych zjistil, v kolik mám zajít.

   


  Když jsem si před začátkem vystoupení chtěl zakoupit vstupenku, bylo mi sděleno, že je vyprodáno. Prý se není čemu divit, když je možno v našem kině usadit pouze 150 diváků, a tím pádem to bylo hned vyprodáno.

   


  Připomnělo mi to rozhovor s panem Pulkrábkem, proč se nedigitalizovalo naše kino. Vždyť do Volyně, která má 1500 obyvatel po digitalizaci chodí stejně jen 100lidí, a tak by to ve Vimperku nemělo cenu.

   


  Ale zpět k divadlu.

   

  Napadá mě, proč na stránkách MěKS o vyprodání nebyla zmínka. Proč když těch cca 150 vstupenek bylo i přes tak ubohou reklamu hned pryč? Když si někdo dá námahu toto vše uspořádat, proč toto neuspořádá ve větším sále a neudělá se tomu větší reklama? Nebo jde jen o to uspořádat prostě nějaké vystoupení a udělat si čárku, že se to udělalo? Neměl by tu být MěKS pro lidi, aby jim přinesl do Vimperka trochu té kultury a hlavně je o tom dostatečně informoval, aby mohli přijít všichni, co o to mají zájem, a nejen ti, co se o tom náhodou dozvědí a hlavně včas, než se představení vyprodá ?

   

   

  Tomáš KOŠKA

   

   

   

  VYSVĚTLENÍ JAROSLAVA PULKRÁBKA, ŘEDITELE MĚKS:

   

   

  "Představení Don Quijote bylo opravdu velice rychle vyprodáno, a proto jsme nedělali další propagaci, což je asi logické. V sále MěKS se toto představení konalo s ohledem na technické požadavky (např. scénické osvětlení). Divadelní představení budeme nabízet každý měsíc (v různé cenové relaci) včetně pánů Lábuse a Kaisera. Myslím, že je běžné, že u kvalitního pořadu se v den konání akce lístky neseženou."

   

   

   

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #10 Jiří Šťastný 2012-12-18 17:34
  Dobrý den, také bysme s rodinou rádi šli a nejsme jediní kterým se zdá že toto je typický příklad jak meks spolu s radními pojali celou problematiku kulturních akcí..čárka je, tak můžeme jít domů.. na co si lámat hlavu jestli by stálo za pokus akci víc zpropagovat a uspořádat ji tak aby se uspokojilo víc lidí..nojo, vlastně je to tím že v cihelně není světlo na jeviště..
  Citovat
   
   
  #9 Zdeněk Toman 2012-12-13 18:33
  Ono je otázkou, kolik by přišlo diváků, kdyby se o tom vědělo a bylo by tedy ve velkém sále a zda by se tento sál zaplatil nebo pokud bylo spočítáno, že stačí i těch 150 lístků na to aby se to zvládlo zafinancovat, tak proč ne - ikdyby jich většina byla z mětského úřadu a jejich známí.Ono je to ve veřejném sektoru stejné jako v tom soukromém - oni pořádají a samozřejmě na ty lepší akce se chtějí dostat všichni a jelikož nemáte nikoho známého v MĚKS, tak jste měl smůlu jako řada (nebo jen pár) dalších co se nedozvěděla nebo nesehnala lístky ;-)
  Citovat
   
   
  #8 Hana Sovová 2012-12-13 17:54
  Já žasnu nad tím, že ačkoliv nebyla nikde žádná upoutávka, tak přesto bylo během pár dnů vyprodáno :eek: Když si spočítáme počet zaměstnanců MÚ a jejich rodinných příslušníků a k tomu pár nezbytných "známých" tak si myslím, že ani na všechny lístky nevyšly :cry: :cry: Když může naše Město pořádat různé akce ve "Hvězdě", kterou vlastní podnikatelský subjekt, tak proč takové akce jako je divadlo s atraktivními herci nepořádá v v "Cihelně". Byla by větší návštěvnost, levnější vstupenky a j :sad: eště výdělek :-) Nějak mě to hlava nebere, asi Měks nestojí o zisk :sad:
  Citovat
   
   
  #7 Miroslav Benda 2012-12-13 17:19
  Kaiser, Lábus ? - to bych šel také... :eek:
  Citovat
   
   
  #6 Koška Tomáš 2012-12-13 17:03
  Panu Tomanovi. Jak probíhá prodej vstupenek, to říci nemohu, ale koncert Lucie Bílé je trochu něco jiného. To si platila firma ve svém hotelu a tak je její věc komu vstupenky prodá a jak informuje lidi. Je to holt jejich strategie podnikání.
  Kdežto divadlo o kterém je řeč pořádala organizace, jejímž zřizovatelem je město Vimperk a tak to vlastně dělá pro nás všechny,jelikož se to vše financuje z rozpočtu města.
  Dle mého názoru to takto dělá hodně špatně! Možná má někdo jiný názor a pokud ano, nechť ho napíše. Třeba se mýlim a pan Pukrábek vede městskou organizaci tímto způsobem ke všeobecné spokojenosti občanů města Vimperk.
  Citovat
   
   
  #5 Mondlová D. 2012-12-13 15:51
  Zdravim,musím se zastat kulturního střediska, že málo informovalo: že se bude konat toto představení bylo předesláno ve Vimperských novinách je třeba číst
  Citovat
   
   
  #4 Zdeněk Toman 2012-12-13 14:57
  Že se tu rozčilujete, jelikož nejste dobří známí nebo známí těch známých, tak se prostě k Vám informace o představení dostat nemohly a stejným způsobem nejpíš probíhal i prodej (přerozdělování ) lístků.
  Stejně tomu bylo i na koncert Lucie Bílé, kde ještě nebyla zmíňka a místa byly vyprodány.
  Citovat
   
   
  #3 Michal Jaroš 2012-12-13 12:34
  Ono něco takového ve Vimperku bylo? :eek:
  Citovat
   
   
  #2 Lenka Doubková 2012-12-13 09:43
  O tom, že je ve Vimperku divadlo s panem Kaiserem a Lábusem jsem se dozvěděla v pondělí dopoledne. Navštívila jsem stránky MěKS, kde byla maličká upoutávka na toto divadlo bez uvedení začátku představení. Ještě že jsem se nerozhodla tam jít si koupit vstupenku a následně se dozvědět, že v den konání akce se lístky neseženou. Možná kdyby byla akce více prezentována, kdyby se už konečně dohodli místní podnikatelé a organizace na vzájemné výpomoci a spolupráci a nebyla mezi nimi nevraživost, mohla jsem shlédnout toto představení i s dalšími, kteří o něm nevěděli například v cihelně (nemám důvod dělat cihelně reklamu, pouze se jedná o větší prostory). Doufám že nás bude pan Pulkrábek příště dříve informovat a poskytne nám kompletní informace. Děkuji.
  Citovat
   
   
  #1 Koška Tomáš 2012-12-13 09:39
  Děkuji za vysvětlení pane řediteli. Trochu chabé, ale někomu možná postačí. Nenapadlo vás tomu dát větší reklamu a udělat to ve větším sále?
  Můžete nám prozradit jaké další představeni Měks chystá a jestli se odehrají ve stejné tichosti jako to poslední a nebo to lidem žijícím ve Vimperku hodláte sdělit?
  Citovat