Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání • S blížícím se datem 21.12.2012 se mezi některými lidmi ve společnosti naléhavě a mnohdy s velkými otazníky v očích diskutuje ohlášený zánik světa. Možný strach z tohoto dne jistě u řady jedinců umocňují hollywoodské filmy s touto tématikou. Doporučuji střízlivý a přitom nic nepodceňující pohled.

  Je evidentní, že v čase, ve kterém žijeme,  má vše svůj počátek a konec. To, že svět jednou kdysi začal a existuje, pakliže se nám to vše pouze věrohodně nezdá, toho jsme všichni svědky. Všechny jen trochu myslící generace před námi se také ptaly, kam ten svět směřuje a hlavně, kdy bude všemu konec. Problematika samotného konce světa zkrátka člověku nedává spát. Je to normální, jelikož člověk, i když si to často nechce připustit, každý den zakouší svou limitovanost a tuší svoji konečnost. Tuto časovou ohraničenost pak přenáší i na samotný svět s otázkou po jeho konci. A proto už několikrát v dějinách ústy různých falešných proroků byl ohlášen jeho zánik. A nikdy to zatím nevyšlo. Proč by to tedy mělo vyjít letos, uklidní se mnozí a mávnou nad tím bohorovně rukou.

  Věc je ale složitější! Svět opravdu spěje do svého konce, otázkou je pouze to, jak dlouhá je tato cílová rovinka. Nesouhlasím s  představou, že hmota je věčná a tudíž vždy byla a bude. Kdyby tomu tak bylo, připisovali bychom hmotě typicky božskou vlastnost věčnosti. Hmota je ale spojena s časem a prostorem. A ty věčné s podstaty být nemohou.

  Seriozně předpovědět konec světa není v lidských silách. Neexistuje k tomu žádná vědecká cesta, žádný geniální výpočet nebo úsudek špičkových odborníků na vesmír. Konec světa je prostě tajemství, kterým bychom se v žádném případě neměli nechat vystrašit a podléhat tak psychopatické panice.

  Svět totiž může skončit za miliony let jako třeba za půl minuty. Pochopitelně se najdou jedni,včetně vědců,  kteří to budou vidět spíše na ty miliony, a druzí, kteří to již pod vlivem té ,,správné četby“ od kolegy z práce čekají každým dnem. Já pochopitelně rovněž nevím, kdy svět skončí, ale určitě to bude v okamžik, kdy to budeme nejméně čekat. Opravdu velké věci totiž v životě přicházejí jakoby ,, z ničeho nic“.

  Pokud je člověk nevěřím ateistou a ví, že po smrti nic neví, je pro něj úplně jedno, kdy svět skončí, jelikož následně stejně nic vědět nebude. Dokonce ani to, že byl a že svět skončil. Jestliže je člověk naopak věřící, tak konec světa vnímá jako pevnou součást dějin lidské spásy, který sice asi nebude příjemný, ale bude naplněn cestou  nekonečné lásky Ježíše Krista. O tom dni, kdy se to stane, říká Ježíš, o tom ví jen Otec. A nakonec by ani nebylo pro nás dobré, kdybychom to věděli.

  Já osobně, dožiji-li se toho, 21.12.2012 ráno vstanu a jako vždy se usměji a pozdravím své blízké. Bůh má totiž vše ve svých rukou.

  Mgr.Bc.Petr Šmíd

   

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #1 Zdeněk Chval 2012-11-20 07:04
  ano konec jednou určitě nějaký bude ale kdy to je otazkou a když se to vezme z hystorie tak velká vymíraní tu vždy byla každé obdobý naší planety má nějakou takou fazi před 75 tisíci lety byl také člověk teměř na vyhynutí v dnešní oblasti sumatry bouchl supervulkán a nastala doba ledova a člověk teměř vyhynul pak tu byl meteorit a vyhynuli dinosauři a spousta dalších vymíraní kvůli něčemu
  takže určitě něco bude každopadně planeta je živý organizmus součastí vesmíru a člověk je také jen současti přírody součastí planety a vesmíru a byl život před člověkem bude i po člověku zase něco bude kdo vý co je v evoluční řadě kdy se mi bud stratíme z povrchu zemského a příde něco lepšího než mi
  a co se týče mayu nebral bych to važně a spíš by si lidé měli užívat toho kratkýho života co mají to je těch 100 let zhrub a měli by sme se snažit si to tu užívat dokud to de ono co to je 100 let žít některý i méně je to jen kratký časový udaj na planetě tak neblbněte s koncem světa
  Citovat