Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Laureáti Ceny Josefa Vavrouška podpoří Šumavu


  PODĚKOVÁNÍ JAROMÍRA BLÁHY: Exministr životního prostředí Martin Bursík a Pavel Šremer, biolog a bývalý poradce prezidenta Václava Havla, se rozhodli, že prostředky z letošní Ceny Josefa Vavrouška věnují ochraně vzácné přírody v Národním parku Šumava.

   

  Cenu Josefa Vavrouška udělují každoročně Nadace Partnerství a Nadace Charty 77. Oceňuje konkrétní činy pro zdravé životní prostředí a udržitelný rozvoj. Je s ní spojena finanční částka 25 tisíc korun pro každého laureáta.

   

  Martin Bursík:
  „Namísto, aby ministerstvo životního prostředí a správa národního parku chránili nejcennější části Šumavy před necitlivými zásahy člověka, rozhodli se tato území otevřít těžařům a developerům, prosazujícím přírodě škodlivé projekty. Hnutí DUHA se dlouhodobě na odborně velmi vysoké úrovni zabývá ochranou Šumavy. Proto jsem se rozhodl věnovat finanční odměnu za Cenu Josefa Vavrouška právě Hnutí DUHA pro jejich práci na Šumavě."

   

  Pavel Šremer:
  „Vyspělé evropské státy dnes chrání poslední zbytky původní přírody – s jejich narůstající vzácností roste i jejich hodnota. Dělají to tak i naši sousedé v Německu, Rakousku i Polsku. U nás však nastoupil opačný trend, a tak přírodě daleko více pomáhají ochránci přírody z nevládních organizací než stát, který na ně posílá – a protiprávně – opět policii, jako za minulého režimu. Protože mám s takovým přístupem bohaté zkušenosti již z té doby, rozhodl jsem se na tu skutečnou a obětavou ochranu přírody přispět."

   

  Je pro nás velká pocta, že se Martin Bursík a Pavel Šremer rozhodli podpořit práci pro ochranu Šumavy. Pomůže nám to s konkrétními plány, jak zamezit plánům ministra Chalupy a ředitele Mánka z ODS, kteří chtějí do národního parku pustit developery a dát více prostoru těžařským společnostem.

   

  Jaromír BLÁHA, Hnutí Duha  Sdílet

  Komentáře   

   
  #2 Zdeněk Chval 2012-11-16 20:00
  On šumavě by pomohl kdyby pan blaha se vratil k řemesli to jest měřit teplotu křečkum a nechaly celou šumavu napokoji a nechali to na těch lidech kterýmaj za ni zodpovědnost to jest ministerstvo životního prostředí ministerstvo zemědělstvý a hospodařstvý statní inspekce životního prostředí samotnou správu chko a np šumava lesní zavod boubín obecní úřady a lidi který přímo pracují v terenu to jest hajný stražce to sou lidé kteří maj šumavu svěřenou lidem české republiky k obhospodařovaní k nějakému staraní se za nas všechny občany jakožto vlastníky dotčeného majetku a hnutí duha a podobně tuto zodpovědnost nemaj a je to škoda že nenesou za své činy a spácháni škody na majetku že nenesou svuj díl zodpovědnosti třeba kriminalem a podobně za spůsobenou narodohospodařs kou škodu kurovec ma jistou vinu ale to je přírodní brouček který to ma v popisu práce usmrcovat ale člověk mu to ma stěžovat jak jento jde a nenecha bujet jako rakovinu s metastazema
  Citovat
   
   
  #1 Vladimír Vácha 2012-11-15 20:08
  Rozhodně nic proti tomuto ocenění nemám,jen si myslím,že by třeba prezident republiky měl ocenit obyvatele,kteří v NP žijí a jsou jím omezováni.Jinak si myslím,že bych k ocenění hnutí Duha ještě přidal krásnou velkoplošnou fotografii třeba od Vl.Hoška s pohledem na suchou Šumavu z Luzného.
  Citovat