Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Věra Vávrová reaguje


  VĚRA VÁVROVÁ REAGUJE: Myslím, že je nutné článek L.Drenčeni rezignoval na post v radě! doplnit.

   

   

  Ve volbách 2010 vyhrála sice SNK-ED, nejvíce hlasů ale od občanů získal Bohumil Petrášek.

   

  Byla by velká škoda, kdyby někdo ze zbývajících členů SNK místo v radě Města neobsadil. Mám však podle obvyklého průběhu hlasování v Zastupitelstvu obavu, že když jim to Mgr. Dvořák nedoporučí, jak sám říká, tak místo v radě nepřijmou.

   

  Jak vážně lze brát tvrzení, že Mgr. Dvořák nechce mít s vedením Města nic společného, když po volbách usiloval o post starosty a 2x o místo v radě. Bylo tedy jasné, že by musel s tímto vedením spolupracovat.

   

  Možná se mýlím, ale řekla bych, že se zde již hraje o příští volby. Mgr. Dvořák v nich již pravděpodobně podle své kandidatury do Krajského zastupitelstva nebude zastupovat SNK-ED. Kdo tedy bude spolu s ním na nové kandidátce? Je možné, že se současným vedením města nechce spolupracovat, protože s jeho členy z SNK nechce vytvořit novou kandidátku. Asi také nechce, aby členové SNK, byli v tomto volebním období v radě za Sdružení, ze kterého po funkčním období vystoupí.

   

  To je vzhledem k tomu, že jsou dosud v jednom Klubu opravdu na pováženou. Copak si jeho spolustraníci a ostatní občané nezaslouží skutečné argumenty, kterými by vysvětlil současnou odbojnou pozici, která se jeví být z jeho strany více kalkulem než skutečně nutným krokem? Proč prostě nepodpoří své spolustraníky, aby se podíleli na vedení města a zlepšování života v něm? Má-li být tím důvodem to, že některé z nich chce nechat za sebou a jiné naopak přibrat do "nové party", pak je to bezesporu krok, o němž by měl jednat jinak než prostřednictvím nepřímého očerňování současného vedení, jehož někteří členové jsou právě z jeho Klubu.

   

  Navíc doufám, že ve Městě již nastoupí mladší generace, a že o post starosty nebudou „bojovat" lidé v důchodovém věku.

   

  Souhlasím však s panem Dvořákem, který v některém ze svých posledních,předvolebních článků napsal, „ že paměť je nejlepší reklamou každého." Měli bychom si ji tedy na konkrétních věcech a rozhodnutích všech z nás, tedy i těch jeho, více připomínat, co kdo skutečně dělá a o co mu přitom jde.

   

   

  Věra VÁVROVÁ

   

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #2 Rec Pavel 2012-11-11 17:12
  Voliče už by měli konečně zastupovat mladí lidé,kteří se budou starat o rozvoj města.A ne pořád,aby část času mezi sebou bojovali ti zvolení za různé strany a dokazovali si ,jak je kdo geniální a velmi schopný a co kdo kdy byl.
  Citovat
   
   
  #1 Iveta Preslová 2012-11-10 07:24
  Já nedoufám, ale pevně VĚŘÍM, že nastoupí mladší generace, které se podaří za podpory stávajících členů situaci změnit k lepšímu. Protože tady jde přece hlavně o město Vimperk a občany v něm. Jen doufám, že si na tu větu za 2 roky vzpomenete jak vy, tak ostatní.
  Citovat