Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Zakleté schody


  POSTŘEH KARLA BERÁNKA: Na velmi zajímavé schody mne upozornila obyvatelka domu č. 468 v ulici SNP. Jsou zajímavé tím, že nepatří do majetku města, ale družstva. Chodník kolem je městský, ale schody opravdu ne.

   

  Jejich stav je velmi špatný a chodit po nich se dá jen s velikou opatrností. Nakonec máte sami možnost vidět, jak pomalu chátrají. Už zde bylo několik úrazů, zvláště u starších obyvatel (zlomená ruka). Věc se má tak, že chodník kolem domu je v zimě udržován, schody však nikoliv. Připadá vám tento stav absurdní? Mně rozhodně ano, ale co nás vlastně ještě může překvapit... Hovoříme sice jedním jazykem, ale domluvit se neumíme.

   

  Nebudu se odvolávat na nedostatek zastupitelů v okolí. Dostalo se mně výtky na předminulém zastupitelstvu, že se o ně pořád otírám. Tentokrát ale těžko pomohou. Chápu město, že se nejedná o jejich majetek, proto se jich schody netýkají. Přesto by ale mohli zatlačit na majitele, aby je nechal opravit. Hrozí, a to velmi akutně, že zde dojde k daleko horším úrazům. Teprve pak se patrně začne jednat, až si tu někdo způsobí těžké zranění, nebo...ale raději ani nedomyslet.

   

  Své informace, které teď zveřejňuji, jsem získal od obyvatelky výše zmíněného domu, které se nelíbí současný stav schodů. Jak sama poznamenala, v zimě po schodech bude chůze o život. Naprosto souhlasím.

   

  Karel BERÁNEK

   

   

   

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #6 bozena bahenska 2012-11-28 16:15
  Stáni mě se to celkem netýká já tudy nechodím jen mě zaujala debata myslím si, že by to nebyla tak velká finanční položka a myslím si,že by i chlapi přidali ruku k dílu, tam se může kdokoliv zranit a to ještě není snih :cry:
  Citovat
   
   
  #5 Stanislava Vacíková 2012-11-26 10:23
  Boženko ty schody jsou města.Je to na katastru.Podíve j se.Město ale nechce opravovat.Na družstvo jsem volala asi před pěti lety,aby se schody opravili,ale tam řekli,že jsou města.A město to chce hodit na družstvo.Být paní co na schodech padla tak budu na vedení města žádat bolestné.
  Citovat
   
   
  #4 Božena Bahenská 2012-11-25 23:18
  možná by bylo dobře kdyby město přispělo na opravu vždyť tam chodí celý sojčák nebo nejlépe schody zbourat pokud jsou schody družstva a pozemek města kdo za ně zodpovída v případě úrazu a druzstvo vynakláda na zimní úklid ze svého :-x
  Citovat
   
   
  #3 Stanislava Vacíková 2012-11-25 00:10
  Moje maminka, ktera v tomto baraku take bydli, mi o teto situaci vypravela.Kdyz jsem se zeptala, co tvrdi SBD, bylo receno, ze schody patri mestu.... Pochybuji, ze si to tam budou vymyslet. Jina obyvatelka tohoto baraku jiz na schodech upadla a dodnes ma problem s nohou. Nedalo mi to a tak jsem si vyhledala mapku v katastru a svete div se, ono to vypada, ze schody opravdu patri mestu. Takze pokud si vyhledate parcelu cislo 1842/30 uvidite sami. A nekdo by se mel k teto veci vyjadrit...
  Citovat
   
   
  #2 Marie Polatová 2012-11-05 11:38
  Jo, pane Beránku, to nejsou jen tyto schody na sojčáku. To by nesměli být páni radní pohodlní a bylo by se tu taky třeba projít. Možná by se divili, co by tu bylo třeba opravit schodů. Ono z aut toho moc vidět není. :cry:
  Citovat
   
   
  #1 Tomáš Beneš 2012-11-04 23:55
  Nejak nerozumim tomu, proc by melo mesto (zastupitele) tlacit na druzstvo?
  V dum je v majetku druzstevniku, kteri v nem bydli, tak at se druzstevnici postaraji o svuj majetek. Od toho maji samospravu - domovnika - ten at se obrati predsedu SBD at kona.
  A pokud nekona, tak vymenit (domovnika nebo predsedu, pripadne oboji...)
  Citovat