Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Dopravní hřiště pro dospělé


  NÁZOR LIBORA BEZDĚKA: Do dnešních dnů jsem žil v omylu, jak jezdit po náměstíčku naproti ekonomické škole. Proto děkuji tvůrcům dopravního svislého značení, že umístili do nového asfaltu značky jako třeba jednosměrka, nebo stopku, či zákaz vjezdu do jednosměrné ulice. A setřel mi šupiny z očí.

   


  Na tomto plácku je hned čtyřikrát označeno parkoviště a o kousek dál nad kontejnery je označeno popáté. Jak vzorné!
  No ale hlavně ty dvě značky již zmíněné. Sice trochu překážejí, ale své opodstatnění mají uprostřed jízdních pruhů. Zákaz vjezdu a stopka. Moc se mi líbí. Prosím s omluvou, že užívám lidové názvy značek. Je také příkladné, že je v podstatě cena zanedbatelná  (jedna značka v průměru se stojanem bez instalace stojí okolo 2 500,-Kč) vzhledem k bezpečnosti silničního provozu. Nových značek je tam asi 4 nebo 5 kusů.

   

   

  Možná bych ještě doplnil postavit uprostřed placu semafory. Nebo vybudovat jako na předválečných křižovatkách v Praze nebo Londýně takovou kulatou vyvýšenou budku a v ní policajta, který ten velkoměstský provoz bude řídit.

   

   

  Tak a teď, vážení, musím konstatovat, že jsem se dost vyřádil tímto psaním, ale nevyhodil ani jednu korunu z rozpočtu města Vimperka. Naproti tomu se někdo vyřádil a někdo to schválil při realizaci značení proti ekonomce. A o penězích už nemluvím vůbec.

   

   

  Ing.Libor BEZDĚK, Vimperk

   

   

   

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #2 Petr Dvořák 2012-10-29 18:35
  Situace na parkovišti před Gymnaziem je opravdu tragikomická a snad někdoi brzo odstraní nadbytečné značky.
  Nerozumím panu Strakovi, že stale píše o cestě na Vodník. Konečně je legalizován prujezd pro auta, která tam stejně jezdila v posledních 20 letech. Je dost přehledná a perfektně prujezdna, žadný problem s bezpečností. Super je, že restaurace na Vodníku ma teď otevřeno celoročně, tak se těším na dobré jídlo po lyžích a také jsem slyšel, že tam snad bude i zimní bruslení na Vodníku. Paráda.
  Citovat
   
   
  #1 Milan Straka 2012-10-28 22:05
  Popsaná úroda dopravních značek obzvláště vynikne v porovnání s dopravním značením na nové komunikaci K Vodníku (k restauraci pana Paštiky), nepřehledné úzké cestě s nedokončenou výhybnou povolenou k předčasnému užívání bez jakýchkoliv omezení s výjimkou zákazu vjezdu nákladních automobilů, po které dle názoru mnohých vimperanů se budou s potěšením korzovat maminky s kočárky. Dle názoru projektanta, podpořeného závazným souhlasným stanoviskem dopravní policie ČR, tam stačí pouze dodržovat obecná ustanovení zákona, např. že řidič má jet jen takovou rychlostí, aby mohl před nečekanou překážkou zastavit. Jsme ve Vimperku.
  Citovat