Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Poděkování panu Koškovi


  PODĚKOVÁNÍ STAROSTY MĚSTA: Chci i touto formou poděkovat panu Tomáši Koškovi za sponzorský dar městské policii. Tento dar je konkrétním činem pro technické zlepšení možností policie a bude jistě využíván.

   


  Když jsme spolu s vrchním strážníkem městské policie panem Danielem Ziembou přebírali na jednání zastupitelstva od pana Košky jízdní kolo, netušil jsem, co může následovat. Již ve středu se vrchnímu strážníkovi ozvali další podnikatelé, kteří chtějí také darovat městské policii technické vybavení.

   

  Dovolím si požádat všechny případné dárce, aby svůj dar nejprve konzultovali s vrchním strážníkem (tel. 606 178 724), který má pod kontrolou technické vybavení městské policie – může se stát, že bychom měli brzy více kol než strážníků. Jsem touto iniciativou velmi potěšen a oceňuji nápaditost, jen s takto otevřeným přístupem občanů k dění ve městě můžeme skutečně něco změnit, bez ohledu na to, zda jde o dary hmotné či jen postřehy a věcné připomínky.

   

  Ještě jednou děkuji panu Koškovi a všem dalším zapojeným.

   

   

  Ing. Bohumil PETRÁŠEK,

  starosta Vimperka

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #6 zdenek chval 2012-10-24 12:08
  ono to je všechno hezký ale co začít tlačit né na radnici měštaky statní policajty ale začít tlačit na vládu senát sněmovnu prezidenta aby začli už konečně dělat kvalitní a pořádný zákony který budou platit bez rozdílu zda je cikan čech bohatý nebo chudý tak aby se tato krasná krajinou země začla zvedat z pomislného dna z marastu ve kterém se ocitla a práce je zde výc než dost kdysi jeden premier prohlásil že do 20 let doženem německo já nevým ale zatím předbýhame spíš země jako argentína angola kongo somalsko bangladeš a podobně a také by to chtělo i změnu nás samotných to se nadava nadavá a když je možnost jít k volbám tak de jen mizivých 30 až 40 % pak to nemá tak unas vypadat a to sevším všudy u piva či na faceboku atd nadavat nestačí je třeba pro tu změnu něco udělat ono se prakticky v kraji nic nezměnilo čssd tam byla a zase bude to ským bude hospodařit v kraji je už vedlejší a sou to spíš povolební jednání takže se ukáže jak a kam bude kraj směřovat ale je třeba tlačit na vládu
  Citovat
   
   
  #5 Tomáš Koška 2012-10-24 09:48
  No pokud jsou v parku, tak mají auto na služebně, jak jsem si všiml a pěšky z parku je to stejné jako na kole třeba ze zámku nebo i jiných častí města. Koukám že jste další z občanů, který hledá spíš to že to nejde a proč to nejde, než hledat cestu jak to udělat a udělat to hlavně lépe.
  Spíš si ale myslím, že nástupní plat u městské by mněl byt vyšší než je momentálně. Je to asi hlavní důvod proč se nedaří do služby někoho sehnat.
  Citovat
   
   
  #4 Petr Kolena 2012-10-24 08:54
  Pro Petra Kolena. To by potom městská nemohla chodit ani pěšky, co když budou na sídlišti a někdo je zavolá na náměstí. Nehledejte proč nekteré věci nejdou, ale udělejte něco pro zlepšení.

  Ano pěšky chodí, ale vždy v okolí zaparkovaného vozidla tak,aby v případě nutnosti mohli vozidlo využít k výjezdu na oznámení ze vzdálenější části města. Nebo si snad myslíte, že jsou pěšky U Sloupu a auto mají na služebně? Pak by byli k ničemu.
  Citovat
   
   
  #3 Tomáš Koška 2012-10-23 19:41
  Dobrý den
  Velice si vážím vašeho poděkování, ale kvůli tomu jsem kolo nekupoval. Věřím, že brzy bude i druhé a budou se moci využívat. Těším se na další informace o dárcích.
  Více by mne a myslím, že i ostatní Vimperáky zajímalo co konkrétního se chystá a co se už podařilo udělat s " pocitem bezpečí" ve Vimperku žijících obyvatel.
  Osobně se mi zdá, že se víc mluví nežli koná. Nejde totiž jen o bezpečí, ale i o rozvoj města. Prozatím se Vimperk vylidňuje i přes to, že se komunita nepřizpusobivyc h zvětšuje. Hlavně prosím už žádné výmluvy, že nejsou peníze, protože na nekteré věci je jich ve Vimperku až moc.

  Pro Petra Kolena. To by potom městská nemohla chodit ani pěšky, co když budou na sídlišti a někdo je zavolá na náměstí. Nehledejte proč nekteré věci nejdou, ale udělejte něco pro zlepšení.
  Citovat
   
   
  #2 Petr Kolena 2012-10-23 12:46
  Udivuje mne Vaše euforie z jízdního kola u MP. Dotazem u Policie ČR jsem zjistil, že tento způsob hlídky je využíván pouze v případech, pokud je zabezpečen výjezd na oznámení dvoučlennou autohlídkou, což znamená, že musí sloužit alespoň 3, což v počtu MP asi nikdy nebude. Jak bude zajištěna adekvátní rychlost na přijaté oznámení, když jeden strážník bude na kole? Pojede pro něj druhý autem? Nebude tu zprodlení?
  Citovat
   
   
  #1 Petr Havel 2012-10-18 19:54
  jééééé to je paráda tak snad ti naši kluci trochu pohubnou :D a získají nějakou fyzičku ,jen tak dálllll...
  Citovat