Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Ještě že ČSSD existuje


  NÁZOR PETRA ŠMÍDA: Když před 23 lety padal komunistický režim, který programově lidem ubíral kyslík, nikdy bych nevěřil, že přijdou volby, v nichž komunistická strana celkově obsadí s přehledem druhé místo. O tomto víkendu se tak stalo!

   

  Dobrý výsledek komunistů není podle mě dán tím, že se v jejich řadách nalézají velké morální osobnosti, bravurní řečníci nebo lidé velkého duševního kalibru. Jde o celkem prostou stranu, jež těžce těží ze společenské situace, která je výsledkem naprostého nekritického panování současného vládního kabinetu. Ano, pravicové strany, které se několikrát komunisty snažily zakázat, je svým chováním přivádějí na výsluní.

   

  Není pravda, že krajské volby jsou nějak odtrženy od celkového společenského klimatu. Určitě všichni mocní dnes mají různé poradce, expertní týmy a analytická oddělení. Co je to však platné, když u mnohých stojí selský rozum, přirozeně normální úsudek se rovná nule a vykřikují se obecně přiblblé fráze. Uvědomuji si však, že žádná politická reprezentace nemůže být nikdy přehlídkou vnímavého vanoucího duchaplna, ale v tomto směru je dnešní doba hodně na kolenou.

   

  Přes víkend jsem několikrát v dobrém a především s vděčností vzpomněl na prof. Jiřího Horáka, který společně s dalšími po roce 1989 přišli z exilu obnovit sociální demokracii. Stranu, která je v současném době poslední pojistkou před tím, aby komunisté obsazovali první místa. Snad až teprve dnes si občané plně uvědomují klíčovou úlohu sociálně demokratické strany.

   

  To, co se stalo o těchto volbách, není žádný izolovaný jev. Je to dramatické svědectví o tom, že špatná správa věcí veřejných vyrábí volební procenta těm, kteří prý již měli být historicky poraženi. Naopak komunisté vstávají z mrtvých díky ,,odpovědné pravicové politice". To vám pěkně děkuji pane Nečasi, Drábku, a Kalousku. Lepší dárek jste mi k blížícímu se 17. listopadu nemohli připravit.

   

  Jestliže se situace v dohledné době pozitivně nezmění, bude ještě hůř. Historie o tom nekompromisně poučuje. Pokud se společnost z historie nepoučí, musí si ji holt zopakovat. Zatím snad není ještě pozdě.

   

  Díky za to, že existuje ČSSD.

   

  Petr ŠMÍD, Sušice

   

   

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #2 zdenek chval 2012-10-15 19:14
  lidičky opatrně
  a zapatrejte v minulosti
  ksč vznikla při krizi čssd v 20 letech minulého století ksč je defakto odnož čssd maj k sobě hodně blízko politikou to je jedna věc

  a ted se posunte do roku 1938 byla to zase čssd která jako vládnoucí strana přivedla svou neopatrností republiku pod naruč fašistického německa ikdyž zde ma velký podíl francie a anglie

  a ted po roce 1945 zase to byla čssd která pomalu ale jistě pomohla ksč k moci a k roku 1948 kdy se začlenilo levé křídlo čssd do struktur ksč takže bacha na to a ono nebýt čssd a její rozhazovačné politiky kdy byli u moci v době hospodařskýho růstu nemusela by současná vládnoucí koalice hasit požár úspornýma opatřeníma a byl to předseda čssd který prohlásil že se dluhy splácet nemusí a je jedno škoda že celou dobu lidé brblaj nadavaj a když maj možnost tak nejdou k volbam maj být sticha pač neučastí u voleb stím souhlasí ono se na kraji nic nezměnilo stale stejný stav
  Citovat
   
   
  #1 Stanislav Martan 2012-10-15 16:28
  Dík za to,že existuje KSČ. Po spojení s ČSSD vznikne NF a budeme se mít!
  Citovat