Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Plky, plky, plky


  NÁZOR MIROSLAVA KREJČI: Ne, že bych se přímo těšil na čtvrteční klání šestice zájemců o hejtmanský stolec v Jihočeském kraji v rámci diskusního pořadu Václava Moravce na ČT 24. Byl jsem hlavně zvědav, co zazní z úst lídrů stran, kterým jakýsi pofidérní průzkum přisuzuje nejvyšší voličské preference v podzimních krajských volbách. Zklamání ale bylo veliké – plky, plky a zase jen plky. Jakoby nikdo z nich neměl svůj vlastní konkrétní názor, či se jej bál veřejně sdělit. Že byl důsledek tak silného vlivu z podzámčí i v době, kdy se všichni distancují (alespoň formálně) od kmotrovských praktik a vlivů? Trochu z té šestice sice vyčníval současný hejtman (alespoň mírně vyšší měrou informovanosti), ale z jeho vyjádření naprosto nebylo cítit, že to je on, kdo doposud nesl a do konce tohoto volebního období nese zodpovědnost za situaci a dění v našem kraji. Jakoby stál celé ty čtyři roky někde mimo.

   

  Ještěže to vše zachraňoval jako jediný profesionál znalý regionálních problémů redaktor Václav Moravec – ten ale na hejtmana Jihočeského kraje bohužel nekandiduje. Po ukončení pořadu jsem pak již jen zalitoval, že jsem raději nesledoval s manželkou jeden z přehršle současných českých seriálů. Rozhodně byl méně stupidní než vystoupení našich „vyvolených". A jestli se skutečně jeden z této šestice stane příštím hejtmanem Jihočeského kraje, bude se chovat stejně bezpohlavně jako v tomto pořadu? Děsím se toho.

   

  Miroslav KREJČA, senátor, lídr  "Jihočeské koalice" (SNK – ED a Strana soukromníků ČR) do krajských voleb

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #6 Vladimír Vácha 2012-09-27 14:04
  Vážený pane Slováku.Mohu Vás ujistit,že necituji fráze z celostátních médií,protože media naše hnutí programově téměř nezveřejňují,al e o tom jsem již psal.Jestliže jsem členem nějakého hnutí,jsem tam proto,že jeho myšlenky se nejvíce ztotožňují s mými a k vyjadřování myšlenek nepotřebuji mandát od voličů,naopak se snažím je získat.Jsem přesvědčený,že Vy,ani pan Martan se na výzvu ANO a stránky tohoto hnutí ještě nepodíval,stejn ě jako mnoho ostatních lidí,ale vadí jim jméno pana Babiše.Myslím,ž e se skutečně zajímám a účastním akcí ve Vimperku a pana senátora jsem skutečně viděl pouze jednou na plese ve Hvězdě,moje chyba.Pokud je tady častým hostem,rád se s ním setkám třeba v jeho senátorské kanceláři,nebo kdekoli jinde.Ale skutečně jsem si nevšiml jeho pomoci např.v otázce Romů,plaveckého bazénu atd.
  Citovat
   
   
  #5 Jarek Slovák 2012-09-27 12:48
  Pane Vácho, kloním se v tomto případě na stranu pana Martana, ač s jeho názory jinak většinou nesouhlasím. Vy tady agitujete za nějaké hnutí, ale na rozdíl od pana Krejči nemáte žádný mandát od voličů. Pronášíte fráze, které slyšíme v celostátních médiích, a váš vlastní názor (máte-li jej) slyšet není. Nevím, podle jakých kritérií hodnotíte viditelnost pana Krejči ve volebním obvodu (znáte jeho rozlohu?), který zahrnuje celou oblast bývalého Prácheňského kraje. Vy jste byl na všech akcích, kde by podle vás byla vhodná účast senátora a jeho jste tam neviděl? Několikrát jsem pana senátora Krejču viděl na akcích ve Vimperku, ale vy jste mezi účastníky chyběl. Zdraví Jarek Slovák (bez politické příslušnosti).
  Citovat
   
   
  #4 Vladimír Vácha 2012-09-27 11:01
  Pane Martane,jsem členem politického hnutí ANO2011 a nestydím se za to.Jsem okresním koordinátorem tohoto hnutí a vyjadřuji jeho stanovisko ne stanovisko pana Babiše.Komentář k tomuto článku je jasně politický,stejn ě jako názor pana Krejči.Je zajímavé,že jemu nevyčítáte jeho názor jako placenou reklamu,i když chápu,že lze těžko zařadit za jakou politickou stranu.Jinak jste si jistě všiml,že i kandidát do krajských voleb za Jihočechy pan Dvořák používá stejný podpis a podle mě je to tak v pořádku,alespoň čtenář ví,odkud ten komentář je.Zdravím Vás a těším se na Vaše další příspěvky k tématům,nikoli napadání.
  Vladimír Vácha (ANO2011)
  Citovat
   
   
  #3 Ondřej Málek 2012-09-27 09:29
  Pane Martane, máme demokracii a proto pan Vácha dle mého může přispívat do diskuzí i jako politicky angažovaný člověk. Čtenář určitě neni hloupý a názor si udělá sám. Osobně se stavím k panu Babišovi dost rezervovaně, stejně tak k jeho hnutí ANO 2011, ale v tomto svém názoru se pan Vácha trefil do černého. Ne, že bych činnost senátu sledoval, ale u pana Krejči jsem taky jako jedinou aktivitu zaznamenal změnu strany.
  Citovat
   
   
  #2 Stanislav Martan 2012-09-26 19:38
  Cituji Vladimír Vácha:
  Tedy pane Krejčo,to je od Vás odvážný příspěvek,když zvážím Vaše cestování ČSSD,KDU,Jihočeská koalice,neúčast při hlasování o změně senátorských náhrad a Vaše neviditelnost ve volebním obvodu.

  Vladimír Vácha (ANO 2011)

  Pan Vácha na těchto stránkách dlouhodobě provádí agitaci pro Babiše.Nic bych proti tomu neměl,když by byla tato reklama zpoplatněna a zařazena do příslušné rubriky (placená inzerce).Portál by tak získal pro svou činnost finanční prostředky a mohl se více zvíraznit. Zdá se mi poslední dobou velice fádní.
  Vyzývám všechny politické strany a sdružení,aby se chovaly stejně jako p.Vácha.Jak uvidíte,
  vimperk.eu je Vám otevřen.
  Citovat
   
   
  #1 Vladimír Vácha 2012-09-26 18:52
  Tedy pane Krejčo,to je od Vás odvážný příspěvek,když zvážím Vaše cestování ČSSD,KDU,Jihoče ská koalice,neúčast při hlasování o změně senátorských náhrad a Vaše neviditelnost ve volebním obvodu.

  Vladimír Vácha (ANO 2011)
  Citovat