Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • NÁZOR Z. KUTILA: Ad. I tentokrát ...


  Ad. I tentokrát se diskutovalo o Romech

  Názor Zdeňka Kutila:

  FAKTA Z ULICE
  Od veřejného zasedání k problematice hotelu Vltava ze dne 5.9.se událo toto:
  1)V hotelu bydlí už 11 osob a další přibývají.
  2)Do hotelu nemůžou vstoupit pracovníci radnice, ani městská policie jak bylo provozovatelem slibováno.
  3)Kontrola počtu osob zapsaných v hotelové knize bude až na konci září.
  4)Před hotelem došlo ke krádeži se škodou přes 100 tis.korun,slibovaná zvýšená ostraha nezafungovala.
  5)Město Vimperk uvažuje o vybudování dalšího azylového domu v ul.Pasovská čp.150.
  6)Máme schváleného nového romského terénního pracovníka, část nákladů platí radnice.
  7)V ul.Pasovská a jejím okolí se objevuje spousta nových Romů.
  8)Připojili jsme se k Šluknovu, Vansdorfu, Duchcovu. Takže už jsme také romské město.
  9)Požadavek na projednání najmutí bezpečnostní agentury pro zvýšení pocitu bezpečí občanů byl odložen k projednání na listopad.
  10)V obci Strážný čelí stejnému problému jako je v hotelu Vltava. Do bývalé budovy fary chce neznámá firma z Prahy nastěhovat cca.30 až 50 Romů.

   

  Zdeněk Kutil

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #16 Rek 2013-09-21 21:06
  Je to fakt bordel a bude ještě větší.Je mi to fakt líto co se tady děje a není řešení.Žiju tady 43 let a nechci se tady koukat na to jak se naše město zamořuje!Proč se nestaví a nebudujou aziláky v okolí Prahy? Vždyť všechny ty zákony a věci kolem toho všeho pramení právě odsud.Ať si to tam Pražáci nastěhujou a bude klid!!!
  Citovat
   
   
  #15 Martin 2013-09-19 18:11
  Řešení není dle mého názoru v blízké době možné, neboť se musí upravit zákonné normy. Ale pojďme využívat toho co v současné době můžeme. Samotná přítomnost policie obecně nic nevyřeší, pokud běžný občan rezignuje na svoji morální povinost svědčit v případech kdy je něčeho svědkem, bez těchto svědectví se neobjede žádný sankční orgán. Penežité sankce za strany policie jsou nesmyslné s ohledem na finanční situaci nepřizpůsobivýc h, ale správní orgány mají i jiné možnosti jak těmto lidem znepříjemnit život např. § 17 zákona o přestupcích : zákaz navštěvovat určená veřejně přístupná místa a místnosti,nově zákaz pobytu na území obce. Ze strany soudů zákazy pobytů. Zjistěte si jak jsou vyřizovány přestupková jednání u Vašeho správního orgánu,a myslím, že se zhrozíte. Nechť představitelé obce vyjdou v jednání se správními orgány, soudy a zkusí doladit nějaký postup na využítí těchto institutů a občané nechť plní svoji občanskou povinnost a svědčí v těchto kauzách, určitě to alespoň trochu uklidní situaci a občané budou mít pocit že tyto lidé nejsou nepostižitelní.
  Citovat
   
   
  #14 Martin 2013-09-19 15:10
  Pokud je situace tak kritická jak uvádíte, pak nechápu na co bezp.agenturu. Požádejme vládu o armádní ochranu, vyhlášení zákazu nočního vycházení, zákazu srocování se a shromažďování se a uvidíme. Problémy přestanou, neboť nebudeme smět nikdo do ulic.
  Ať žije demokracie.
  Citovat
   
   
  #13 Zdeněk Kutil 2013-09-19 15:02
  Martine, jste anonymní, neznám Vás. Máte jiné, lepší řešení? V ulici Pasovská jsou denně obtěžováni naši hosté, turisté. Je zde nepořádek, prostituce, drogy. Pokud projede Městská policie, všichni se schovají do baráků a po odjezdu se situace opakuje. Došlo zde k několika přepadením. No a nepřizpůsobivýc h přibývá.
  Citovat
   
   
  #12 Zdeněk Kutil 2013-09-19 14:51
  Tomáši,
  souhlasím, souhlasím a znovu souhlasím. Doufám, že to všichni pozorně čtou. Na co vlastně tedy budeme platit daně, správní poplatky či politiky. Každý si najdeme svou ochranku, agenturu, ozbrojíme se atd. Všemi svými komentáři se snažím dát najevo, že situace ve městě je kritická. Opakuji, při odhadovaném počtu 200 – 300 Romů (čtu z materiálů radnice), máme stejně Romů jako sídliště Máj v Českých Budějovicích. Zde žije ale 22 000 obyvatel, zatímco ve Vimperku pouze 7 000 obyvatel.
  Citovat
   
   
  #11 Martin 2013-09-19 14:39
  Pane Kutile,
  osvěžte nám paměť a sdělte nám ve kterém městě, že to mají tak vynikající bezpečnostní agenturu která si poradí s trestnou činností? jak ji řeší? rádi oslovíme představitele toho města. Nevím o žádném městě kde by fungovala bezpečnostní agentura na úseku veřejného pořádku, zároveň tam byl nějaký útvar Policie ČR a městské policie. To by bylo mrhání obecními prostředky. Jinak by mne zajímalo kolikrát Vás osobně postihlo nějaké zlo od nepřizpůsobivýc h, které jste řešil cestou příslušných orgánů, nebo je to vše jen na Vašem pocitu nebezpečí, s tím, že to nikdo nevyřeší a tak to neoznamuji. Pak jsou to vše jen plky.
  Citovat
   
   
  #10 Tomáš Koška 2013-09-19 13:13
  Zdenku tak to nechápu co ti brání si agenturu najmout aby ti udělala pořádek okolo tvé provozovny.Post arali se aby ti tam nestály prostitutky a neprodávali se drogy. Stačí dojít na město a domluvit si pravidla.
  Pokud se městu nepodaří zvrátit osud Vltavy bude to ještě horší.
  Já si v provozovně také řeším pořádek svou ochrankou a nebo sám. Nespoléhám se na PČR nebo MP. Je pro mne důležité aby se mí zákaznici cítili bezpečně.
  Těší mne tvé uznání že herny nejsou problém. Pak tedy nechápo proč proti nim brojíš a nebrojíš proti vyplácení socialních dávek v penězích, ale ve stravenkách.
  Jinak zrušení heren se už pomalu blíží.Čeká se jen na to, než to potvrdí ministerstvo a to holt thochu trvá. Sice se tím nic nevyřeší, ale jednou se to tak rozhodlo a nedá se s tím než se smířit.Některé provozovny se uzavřou a jiné změní svůj provoz třeba na bar, kavárnu a nebo restauraci.
  Citovat
   
   
  #9 Zdeněk Kutil 2013-09-19 09:36
  Tomáši,
  hned na začátku jsem prohlásil, že náklady na agenturu zaplatím, že si ji najmu. Jde o to, že se neustále vynakládají prostředky na pomoc Romům, na terénní pracovníky apod. Jelikož řádně platím daně a podnikám v tomto státě, mám nárok, dle Ústavy ČR, na bezpečnost a pocit bezpečí pro moje podnikání. Toto ve Vimperku opravdu chybí.
  Herny nejsou problém. Problém je 200 – 300 Romů, kteří se pohybují po městě a v těchto hernách utrácejí sociální dávky. A mimochodem, já očekávám, že to naši radní vyřeší. Od toho byli zvoleni a své funkce přijali.
  Citovat
   
   
  #8 Věra Vávrová 2013-09-19 06:34
  Je záslužné, že pod tlakem vznikajícího sdružení pan Mgr. Pavel Dvořák stáhl své návrhy na zrušení stávající vyhlášky OZV č. 3/2012, která se týká omezení hazardu ve městě a že to projednal i s majiteli provozoven.
  Co se týče bezpečností agentury, ve kterém městě působila ?
  Citovat
   
   
  #7 Koška Tomáš 2013-09-19 00:35
  Pane Kutil. Pokud by agentura měco vyřešila, proč čekáte na radnici? Sešlo se vás 25 podnikatelů do vašeho sdružení. Proč se nesložíte? Každý 10tis a máte zaplacenou agenturu na 6 měsíců. Chce to činy. Když jsem viděl, že MP potřebuje kolo, tak jsem neváhal a koupil za své. Napadlo vás něco takového? Pokud agentura pomůže lidem ve Vimperku rád vám také přispěji.
  A ještě jedna maličkost. Proč si myslíte, že herny jsou problém? Město z nich má 4mil ročně a čast z toho by mohlo být použito na bezpečnostní agenturu.
  Jinak s vámi co se týče naší menšiny souhlasím. Nečekejte, že to naši radní vyřeší, to by tam musel být někdo, kdo se nebojí řešit problémy.
  Citovat