Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • REAKCE Ivety Preslové: Ad. Prohlášení města k výzvě


  Ad. Prohlášení města k výzvě (celý text ZDE)

   

  REAKCE

  Jelikož jsme od města osočováni z nekalých praktik ohledně konání veřejného shromáždění k budoucnosti hotelu Vltava, myslím si, že je zapotřebí, aby se vyjádřila i druhá strana, tedy naše. Správně používám množné číslo. I když jsem jmenována pouze já, tak jsem nikdy nebyla na žádném jednání či schůzce sama…ať s p. Pulkrábkem či ve středu v kině.

   

  V sobotu – 24.8.2013 jsme při cestě z Kubovy Huti ( kterou svolal p. Kantor), řešili možnost zvrácení dané situace. Rozhodli jsme se, že bude nejlepší vyvolat veřejné shromáždění v co nejbližší době, kde se lidé vyjádří k danému problému a dozvíme se něco více i od zástupců města, které jsme měli v plánu pozvat. Cestou proběhl telefonický rozhovor s p. Petráškem, ve kterém bylo řečeno, že ve středu nemá nic naplánováno, ale na volném MěKS se musíme domluvit s p. Pulkrábkem (ani zmínka o tom, že něco takového má v plánu i město). Hned tento den jsme proto vyrazili na zámecké slavnosti za p. Pulkrábkem, který nám potvrdil včetně jeho zaměstnankyně, že na 99% se v kině žádná akce další týden nekoná a že první akce, která se tam koná je až 2.9.2013. Následující den (v neděli) došlo k telefonátu od p. Pulkrábka, ve kterém nám sdělil, že MěKS volné není, jelikož se tam koná beseda o drogách. S p. Kantorem jsme se domluvili, že si zamluvíme čtvrtek 29.8.2013. V pondělí jsme se všichni účastníci akce sešli, abychom dali dohromady koncepci veřejného zasedání. Na té došlo k telefonickému rozhovoru mezi p. Kantorem a p. Petráškem, ve kterém se domluvili, že se sejdou druhý den ráno. Druhý den ráno mi p. Kantor volal s tím, že se domluvili, že veřejné zasedání se bude konat 5.9.2013 a to ze dvou důvodů. Ve čtvrtek měl p. Petrášek domluvené důležité jednání a mohla by dorazit pouze pí. Martanová. Druhým důvodem byla informace, že do 5.9.2013 budou mít všechny důležitá jednání za sebou a budou moci občanům Vimperka sdělit říci verdikt. Z tohoto důvodu se konání veřejného zasedání přesunulo na 5.9.2013 v 17:00 hod.

   

  Jelikož jsem a chci být aktivní členkou komise prevence kriminality, vydala jsem se na středeční akci do MěKS, abych se podívala, o co se jedná v uvedené přednášce o drogách, na kterou byly reklamy pouze na stránkách města. A ano, upřímně jsem byla zděšená a naštvaná. Celý sál obsadili pouze 3 lidé, kteří si byli přednášku vyslechnout. Podivovala jsem se nad tím, že uvedená akce byla málo prezentována, na čemž jsme se shodli i s účinkujícími. Poté jsem jim sdělila, že jsme sál ten den chtěli využít k jiným účelům a to z důvodu, který město velice pálí a přijde nám víc než aktuální. Nic víc, nic míň. Pozastavuji se ještě nad tím, jestli se městu vyplatí svítit v takovémto prostoru, vynakládat energi, atd. pro 3 lidi (my jsme si chtěli sál pronajmout za peníze na několik hodin). Uvedená přednáška se konala od 19:00 do 19:53 hod. Při odchodu jsem se ještě zastavila v kanceláři MěKS, kde mi bylo sděleno, že p. Pulkrábek již přítomen není a má dovolenou až do zastupitelstva. Poté jsem se zaměstnankyní probírala uspořádání stolů na 5.9.2013, ale ani tehdy mi nebylo sděleno, že se jedná o akci města, že do toho nemůžeme mluvit.

   

  Teď, ale opravdu k věci. Já si nemyslím, že je zase tak důležité kdo akci svolává. Naopak si myslím, že město by mělo být rádo za zájem občanů o své bydliště. Mělo by být rádo za iniciativu a mělo by pomoci každému, kdo v tomto městě s nějakou iniciativou přijde – zvláště když jde o záchranu centra města. Nikoho jsme na plakátech neuráželi - zástupcům města vadí, že jsme je pozvali na jejich vlastní akci (podle nás naší akci). Tvrdě se ohrazuji proti tomu, že jsme město nějak obviňovali či dokonce pomlouvali. Naopak, od začátku tvrdíme, že tady musíme táhnout za jeden provaz, nikoliv jít proti sobě. Je to v zájmu nás všech. Veřejné shromáždění jsme chtěli konat z toho důvodu, že tam můžeme dohromady přijít na to, jak danou situaci řešit. Bohužel nevíme, zda když již bude po všech jednáních s pronajímateli, ještě nějak dokážeme situaci zvrátit. Proto jsme toto zasedání chtěli uskutečnit co nejdříve, aby ještě o ničem rozhodnuto nebylo. Tímto se zástupcům města omlouváme, jestli jsme je něčím urazili, ale zabývat se co dělat s vyvěšenými letáky mi přijde zbytečné. Možná se spíš dopředu sejít, dát hlavy dohromady a domluvit se na dalším postupu ke čtvrtečnímu zasedání.

   

  Tímto opět apeluju na všechny – Vimperáci, nebuďme lhostejní.

  Iveta Preslová

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #6 Milan Straka 2013-09-02 00:47
  Sichimu i ostatním
  Nejspíš si neuvědomujete, že vaše /množné číslo/ i moje věc, mají mnoho společného, včetně základu, kterým je POŽADAVEK NA ROVNÉ PODMÍNKY PRO VŠECHNY ! Vy nechcete, aby „nepřizpůsobiví “ byly zvýhodňováni oproti běžným občanům především na základě zneužívání platných zákonů a aby důsledky zneužívání na vás dopadly, já nechci, aby známí a „přispěvovatelé “ některých politiků i státních úředníků byli zvýhodňováni beztrestným porušováním platných předpisů oproti mně i dalším lidem snažícím se platné předpisy ve svém zájmu a v zájmu svých zákazníků dodržovat.
  Navíc vaše věc je i mojí věcí, protože zhoršení situace ve Vimperku by mělo i negativní vliv na cenu nemovitostí společnosti Coating CZ, s.r.o. ve Vimperku. Proto, i když to možná nevíte, máte mou věcnou i právní podporu, proto budu ve čtvrtek ve Vimperku.
  Citovat
   
   
  #5 Robert 2013-09-01 19:34
  Paní Preslová, vy jste tak chytrá, až je to k smíchu. Odpusťte mi. Zámecké slavnosti mi sice unikly, ale pozastavovat se u MěKS mi přijde poněkud ubohé. Určitě měli všichni v tu chvíli na slavnostech v hlavně plno jiných věcí, než termíny, při kterých je sál MěKS volný. Jestli Vám p. Pulkrábek řekl, že je volný na 99%, furt tam to jedno procento schází, podobně jako u antikoncepce že :lol: ? Než se ptát na tak velké akci, jako byly právě městské slavnosti, bylo by lepší zavolat a to ještě před nimi. Dále si myslím, že se s touto situací stejně nic nenadělá, dokud tady ve Vimperku tito občané něco neprovedou. Takové jsou zákony. Kdybych si já koupil tři panelové domy na sídlišti a nastěhoval do nich ty o kterých mluvíte, nikdo by s tím nic nenadělal. Nemovitosti jsou moje a je jen na mě, koho si v nich budu ubytovávat.
  Citovat
   
   
  #4 Roman 2013-08-31 08:04
  Patrik :
  A koho zvolíte nového ?
  Vám nedochází, že ať tam byl Pavel nebo Bohouš, stejně město řídí někdo jiný?
  Navrhuji jiné řešeni :
  Skutečný a tvrdý personální radniční audit- ne šaškárnu jako loni-kdy tajemník kontroloval sám sebe :( a hlavně totální transparentnost .
  Audit doplněný novými výběrovými řízeními na klíčové posty radnice. Mrtvé cetrum s Vltavou, prázdným penzionem Volyňka a Rizikem v Anně jest důkazem nutnosti naprosto zásadních změn a překopání dosavadního fungování města. Nutno podívat se na šéfy odború, ředitele MĚKS, celkově rozmetat rodinné klany jež na radnici leta uhnízďují.
  Ať radnice funguje jako např. životní prostředí, které vyhrává jednu republikovou soutěž za druhou. pan Kotál a spol. Ukazují,že to jde když se chce. Jsou prostě skvělí a příkladní.

  Ale nové vedení města nechť si lidé zvolí za 12 mesíců
  Citovat
   
   
  #3 Patrick Plánka 2013-08-30 20:34
  A věřte tomu,že budou padat hlavy...Nejlepš í by byla petice za odstoupení stávajícího vedení města...
  Citovat
   
   
  #2 Marek 2013-08-30 20:07
  Dostačující popis událostí.
  Každý pochopí, že město jednalo, jedná a jednat bude ve prospěch města a jeho obyvatel. Ale jakákoliv veřejná prezentace problému pochopitelně pro město není žádoucí, toť též každému zcela jasné. Prostě politika...
  Přitom jde o to, že už pár lidí nevydrželo a bojuji i za ostatní. Tak jako bojuje město-za všechny. A buďme rádi, že nyní starosta s místostarostkou konají jak konají, ač se teď reší pouze parciální problém. Jádro pudla a to dlouhodobé umrtvování centra Vimperka podporou "jiných" musí přijít na radu posléze.
  K dokonalému scénáři o "interpretaci konání dobra" už chybí jen vstup dalších "zachraňujících " subjektů s křížkem po funuse, které nám teď budou 14 dní poté tvrdit jak oni znají perfektní recept a přes spřatelená media budeme muset poslouchat tyto manipulace. Snad se toho nedočkáme.
  Důležité je, že občanská společnost i radnice FUNGUJÍ. Radujme se. Snad přijde i výsledek v podobě zrušení plánů azyláku v centru města.
  Citovat
   
   
  #1 sichi 2013-08-30 19:49
  My Vimperáci přijdeme v hojném počtu. neúčast se neomlouvá. Jenom aby si zase někdo nestěžoval na kapacitu sálu. V tomto případě se jedná o výjimku záchrany města VIMPERK. Když si stěžovat proti tomuto projektu, tak pořádně důstojně a nahlas !!! čtvrtek 5.9.2013 v 17hod. MěKS Vimperk
  Citovat