Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Ad. stěhování Romů.... vážné obavy


  Vimperáci, mám velice vážné obavy o osud našeho města. Pokud se nám společně nepodaří zabránit tomu, aby v hotelu Vltava bylo azylové centrum, hrozí našemu městu obrovský problém.
  Těch možností, které nastanou je mnoho. Zavírání obchodů a vylidnění centra města, až po možnost vzniku dalších těchto nehorázných ubytoven. Ze stávající minority se stane majorita a to bude pro Vimperk konečná. Můžeme do Vimperka očekávat nájezdy různých extremistických hnutí a skupin za asistence těžkooděnců.


  Kde hledat viníka této situace? Já jsem na každém místním sněmu ODS a to po řadu let, na tuto možnost upozorňoval, v jednom případě i za přítomnosti poslance Parlamentu ČR a starosty města Prachatice pana ing. Bauera. Výsledek vidíte sami.


  Přátelé, každý státní úředník od pracovníka od obecního úřadu, poslance, policii až po prezidenta republiky je placen z našich daní. Tudíž my si jej platíme a on je naším zaměstnancem. Jeho poviností je dbát o blaho a bezpečnost toho státu a jeho obyvatel. Jaká však bude,či dokonce snad již je, bezpečnost obyvatel mnohých měst a obcí v ČR a potažmo i našeho města? Jak je možné, že stát dopustí takovéto nehorázné podnikaní, kdy z našich daní podporuje tuto vyčuranost a bezpracné zisky?


  Ještě mi dovolte poznámku ke vzdělávání Romů, od roku 1975 až do roku 1993 jsem pracoval na lesnickém učilišti zde ve Vimperku. Tím chci jen říct, že o vzdělávání ještě něco vím. Proto jsem v roce 2010 jednal s Úřadem práce v Prachaticích a dále pak s Lesnickou školou v písku o možném vzdělávání Romů. Má představa byla následující, já budu provádět praktickou výuku Romů v tématu Pěstební práce v lesním hospodářství, a to za předpokladu, že tito Romové budou ve vztahu k mé osobě v pracovním poměru, teorie by byla částečně v Písku a částečně ve Vimperku.


  Vše bylo domluveno jen začít, výsledek? Ze zhruba 12 Romů které doporučil Úřad práce se tohoto projektu nikdo a to podtrhuji nikdo nezúčastnil. A to vše v zásadě proč bych se učil, proč bych pracoval, vždyť je to tak pohodlné, ráno nemusím brzo vstávat, mistr mne nebuzeruje, dlouho do noci mohu dělat bordel. No a co se peněz týče, přátelé vždyť to vidíme sami, sociálka nám, vlastně jim vždy něco poskytne.


  A tak přátelé Vimperáci, v těchto dnech je na každém jednom z nás, jak dlouho si to necháme líbit. Blíží se parlamentní volby a tak tlačme na nově zvolené poslance „JSTE NAŠI ZAMĚSTNANCI CHCETE NAŠE HLASY, TAK NEDOPUSŤTE TENTO OBRÁCENÝ RASISMUS.“

  Míra Kantor, potápěčské centrum

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  vyzva vimperk


  Míra Kantor, Iveta Preslová, Tomáš Koška

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #8 Milan Straka 2013-09-01 23:53
  Radce Králové i ostatním
  Celkový počet státních zaměstnanců je cca 800.000. Průměrný plat je o něco málo vyšší než v soukromém sektoru a tedy i vyšší než průměrný – počítejme 25.000 Kč. /čísla nejsou podstatná – rozhodující jsou procentní sazby daní a pojištění/. Měsíčně tedy u státních za-
  městnanců:
  1) Hrubé mzdy činí 800.000 x 25.000 = 20 000 000 000 Kč…………..…… 20,00 miliard Kč
  2) Z toho zam. zaplatí svůj podíl na zdr. a soc. poj = 11% x 20 …………..... 2,20 mld Kč
  3) Stát za zam. zaplatí jeho podíl na zdr., soc., nem. poj a zam = 34% x 20 .. 6,80 mld Kč
  4) Základ daně z příjmů zam. = hrubá mzda + přísp. zaměstnavatele
  na zdr., soc., nem. poj a zam = 20,0 + 6,8 ………………..…………….. 26,80 mld Kč
  5) Daň z příjmů z platů státních zaměstnanců 15% x 26,8 …………………... 4,02 mld Kč
  Zaměstnanci do státních a veřejných rozpočtů odvedou 2) + 5) = 2,20 + 4,02 ..6,22 mld Kč
  Stát za ně odvede 3) = ……………………………………… ………………… 6,80 mld Kč
  Státní zaměstnanci odvedou méně, než kolik za ně stát zaplatí.
  Na své mzdy nepřispějí ani jednou korunou = rozhodně sami sebe neplatí.
  Podnikatelé si své zdravotní i sociální pojištění hradí sami, stejně jako hradí daň z příjmů.
  Daň z příjmů „optimalizují“, v ostatních daních a poplatcích jich bohužel nezanedbatelné procento podvádí a šidí. Přesto je jejich bilance kladná a na platy státních zam. přispívají.
  Nejvíce se na platech st. zam. podílejí zaměstnanci podniků /soukromých, částečně státních
  i těch několika málo zbývajících čistě státních/
  Uvedený výpočet je stručný a zjednodušený. Mohou v něm být nepřesnosti. Na podstatě věcí však nic nemění.
  Citovat
   
   
  #7 honza 2013-09-01 21:20
  Cituji Radka Králová:
  Pane Kantore, chci vás jen trochu poopravit. Žádného státního zaměstnance si vy neplatíte, neboť oni taky platí daně a podstatně vyšší, než všichni rádoby podnikatelé. Zdraví Králová

  Paní Králová, když poopravujete pana Kantora :lol: prosím vás(malé v proto, že za vaše nesmysly nepovažuji za vhodné :P napsat v velké jak by se slušelo), tak nám vysvětlete, kde se na tu bandu úředníků berou peníze.Ti kteří chodí na úřady vidí jak se tam (pracuje)!!!! Snad nám nechcete namluvit, že jim peníze spadnou z nebe??? :cry: :zzz
  Citovat
   
   
  #6 Jan 2013-09-01 08:44
  Pani Králová i politik platí daně a né malé ale nic hmatatelného uředník nevyrábí takže se nezapojuje do výrobního procesu,ekonomi ku dělají dělníci,né úředníci,čím mín úředníkú tím lepší ekonomika,čím víc dělníkú tím lepší ekonomika
  Citovat
   
   
  #5 Radka Králová 2013-08-31 21:50
  Pane Kantore, chci vás jen trochu poopravit. Žádného státního zaměstnance si vy neplatíte, neboť oni taky platí daně a podstatně vyšší, než všichni rádoby podnikatelé. Zdraví Králová
  Citovat
   
   
  #4 Roman 2013-08-31 00:34
  Původcem celého problému je naprosto neadekvátně nastavená politika velmi štědrých sociálních dávek, které pak zprostředkovaně "dojí" podnikatelé s bydlením. A nejen oni, díky těmto dávkám probíhá v komunitě nepřizpůsobivýc h již několik desetiletí populační exploze a všichni pak jen natahují ruku a křičí, jak mají na všechno nárok....a oni ho opravdu mají. Musí dojít ke změně zákonů, které umožňují takto plýtvat penězi, ale to by se poslanci nesměli starat jen o svoje koryta a tunely... a začít řešit skutečné problémy této země.
  Citovat
   
   
  #3 Lukáš Sýs 2013-08-30 12:17
  Celá věc je vážně alarmující. Bojím se toho, že nájemci hotelu nám v MĚKS v pátek budou povídat to co se dobře poslouchá, ale nakonec bude vše jinak :sad:
  Citovat
   
   
  #2 Miroslav 2013-08-30 09:38
  Plně souhlasím a přijdu. V celé republice začínají vznikat nové ubytovny a proto je třeba začít hlasitě dávat nejevo náš nesouhlas. Teď jsem slyšel v rádiu , že v Benešově u Prahy se obávají ubytovny s bávalých kasáren, které jsou skoro v centru, v Ostravě koupila radnice objekt za 17 milionů ze strachu budoucí ubytovny a další a další o kterých ani nevíme. Kam až bude rozkvétat tento super kšeft???????
  Citovat
   
   
  #1 sichi 2013-08-30 09:16
  Pokud Hotelu Vltava se změní na azil.dům, tak můžeme očekávat další změny Hotel Anna, Pension Volyňka(st.tisk árny). To snad nikdo nechce a proto snažme se tomu všemu zabránit.
  Citovat