Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Prezidentská volba potřetí


  NÁZOR MIROSLAVA KREJČI: Třikrát a dost? Do třetice všeho dobrého? Do třetice všeho zlého? Prostě se jen potřetí v průběhu prvního měsíce nového roku mám potřebu vyjádřit k přímé volbě prezidenta ČR, která právě dnes dospěla do finále.

   

  Po týdnu jednání mimo republiku jsem se na jeden pouhý den (abych vyměnil košile, ale také abych vhodil do urny svůj hlas) vrátil do Česka a do Písku. V Písku jsem narazil na stejnou sněhovou a ledovou spoušť jaká byla, když jsem před týdnem odlétal do Štrasburku. Ještě, že nám meteorologové slibují oteplení, radnice už v tom asi nic neudělá – má na starosti určitě důležitější záležitosti. V Česku jsem pak narazil na dva znesvářené tábory prezidentských fanoušků, takže také nic moc.

   

  Kdo bude od 8. března nástupcem Václava Klause je jasné, do jaké míry to bude změna k lepšímu, ukáže čas. I když jsem v prvním i druhém kole dal hlas někomu jinému, je a bude Miloš Zeman i mým prezidentem. To je realita. Jenom mě tak trochu mrzí, že závěr volební kampaně byl poznamenám některými podpásovkami jednoho z prezidentských týmů – od dezinformací až po vědomé lži. Myslím, že vyhrocená situace okolo voleb si v lecčems nezadala s tolik kritizovanou atmosférou, ve které proběhla předchozí volba prezidenta. Nepochopil jsem ale ani hodnocení kandidátů z úst premiéra Petra Nečase. Jestli někdo rozděluje a destabilizuje naši společnost, je to především on a jeho vláda.

   

  Pomalu si zvykáme, že v tomto státě bude jeden chytrý a vzdělaný (nebo několik málo vyvolených), ti ostatní pak mírně či více retardovanými. Už první dělení proběhlo – na profesionály a amatéry. Ale možná tomu tak skutečně je. Miloš Zeman si jako jeden z mála našich polistopadových politiků prošel dvěma vysokými ústavními funkcemi – jako předseda dolní komory Parlamentu ČR a jako premiér. Takže má zkušenosti a kvalifikační předpoklady pro výkon funkce prezidenta. Miloš Zeman si rozhodně zasloužil satisfakci za zradu od svých stranických souputníků – otázkou je, jestli zrovna v této podobě. Lze ale očekávat nějakou výraznější změnu v dosavadní politice hlavy státu? Václav Klaus i Miloš Zeman měli a mají hodně společného. Ale jak se říká – čas ukáže. Hlavně, že Václav Klaus nemusí emigrovat. To by pak pro nás byla ta skutečná rána, ne výsledky prezidentské volby.

   

   

  Miroslav KREJČA,
  senátor

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #5 ing.Libor Bezděk 2013-02-01 15:24
  V souvislosti s článkem pana senátora ze dne 20.1.2013 jak sem uvedl to vidím já tak, jak jsem to napsal pane - patrně "Mirku 2". Ale já se alespoň podepisuji plným jménem a můžete mi oslovit i na ulici, kdežto já žádného pana "Kerima" bohužel neznám. Stejně Vás zdravím a přeji Slunce v duši Ing.Libor Bezděk Vimperk
  Citovat
   
   
  #4 vladimír 2013-02-01 12:24
  Nevím,co nám chtěla trilogie pana senátora povědět jestli byl v zahraničí,jak nám ostentativně zdůrazňuje,mysl ím,že jsme měli víc informací,než on.Je to poměrně hezká beletrie,která si dává pozor,aby se explicitně nevyjádřila a pan primátor prezentuje jen sebe a svoji namáhavou a záslužnou práci.Nevím,mož ná,že se pletu,ale mám pocit,že tady není jen jeden chytrý a vzdělaný.
  Citovat
   
   
  #3 Zdeněk CH. 2013-02-01 09:11
  http://vimperk.eu/index.php/vimperk/103-nazory-lidi/1180-prezident

  pan senátor nevý co děla co říka nojo to je nemoc u všech socialních demokratů ono lhař volí lhářeprotože nevý ani co je pravda
  Citovat
   
   
  #2 Kerim 2013-02-01 07:46
  Pane Bezděku,
  nezlobte se, ale píšete o koze. Kdyby aspoň o kozách...Bohuže l.
  Sdělení pana senátora Vás jaksi úplně minulo, mimo terč. Přirovnání s "retardovanými" je míněno úplně jinak a zdá se , že jste se chytil do vlastní, vámi nastražené pasti "retardace". Zkuste si názor ing. Krejči přečíst několikrát. Těším se na Vaši odpověď napsanou s odstupem. Tohle je meuvěřitelný "blaf".
  Citovat
   
   
  #1 ing.Libor Bezděk 2013-01-31 19:39
  Tak koukám a čtu, že jsem asi ten retardovanej občan naší republiky podle popisu pana senátora. On jak píše po návratu ze zahraničí si přijel vyměnit košile. Ale i asi honem i svoje přesvědčení. Nezměnil ovšem chamtivost ke korytu. Dnešní článek mi připomíná, že panu Zemanovi jakési leze někam, až mu koukají jen boty z dotyčného vyměšovacího otvoru. Já si tuto odpověď můžu dovolit, vzhledem k tomu, že jsem podle pana senátora asi jeden z těch retardovanejch, jak jsem uvedl v začátku. I když asi je nás hodně moc a tito vlez .... jsou přesvědčeni o tom, že se všichni bojí. zajímal by mně názor čtenářu na těchto stránkách na článek téhož senátora ze dne 20.1.2013.
  Omlouvám se za překlepy, ale za obsahem si stojím. Zdravím Vás Slunce v duši Ing.Libor Bezděk
  Citovat