Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání • NÁZOR MIROSLAVA KREJČI: Tak nám zbyli dva. Karel a Miloš (abecedně podle příjmení). Někoho postup právě těch dvou do cílové rovinky potěšil, někoho zklamal. Ale to je realita každé volby – i té přímé. Pro koho se ale rozhodnout? Někdo v tom má jasno, někdo je na pochybách – stejně jako já, někdo prostě již k volbám nepůjde. Oba mají na něco shodné názory, v něčem se rozcházejí. A právě to odlišné bude nejspíš rozhodovat.

   

   

  Ignoruji volební duely, které stejně nejsou ničím jiným než hrátkami médií, a třídím u každého z nich na hromádky všechna pro a proti. Tak třeba Temelín. Miloš by určitě preferoval Rusy, Karel zase chce Američany. Mnohonásobně vyšší zapojení českých firem do dostavby Temelína, ale i na jiných projektech po celém světě, bude asi garantovat konsorcium MIR1200 – takže dávám plusový bod Milošovi. Šumava - mnohaletý neuralgický bod jihozápadu naší země. Miloš by kácel a stavěl, Karel je zase spíš pro přirozený vývoj a ochranu přírodních ekosystémů. Takže bod na hromádku Karla. Fyzická kondice, působivá rétorika, razantnost v jednání a rozhodování zase stojí na straně Miloše. Slušnost, ochota naslouchat a noblesa zase pak hovoří pro Karla. Jak vnímají Miloše a Karla zahraniční partneři ČR není snadné vyhodnotit – takže spíš plichta. A tak bychom mohli pokračovat dál. Ale stopněme to.

   

   

  Takže je to zatím fifty – fifty, čím to tedy rozseknout? Tak třeba tím, jaký má který z prezidentských kandidátů postoj k Senátu. Jsem již více než čtyři roky členem této horní komory našeho parlamentu a nikdy jsem o jeho smysluplnosti nezapochyboval. Miloš Senátem opovrhuje a nejraději by ho zrušil. Karel chová k Senátu úctu a respektuje jej. Takže i když jsem jedním ze senátorů, kteří dali na začátku volební prezidentské kampaně nominaci právě Miloši Zemanovi, zklamání z některých jeho postojů mě přivedlo k tomu, že svůj hlas ve druhém kole přímé volby prezidenta České republiky dám jeho protikandidátovi – tedy Karlu Schwarzenbergovi. Není to rozhodnutí lehké, ale tak to prostě chodí.

   

   

  Miroslav KREJČA
  Výbor pro záležitosti EU
  Komise pro Ústavu ČR a parlamentní procedury

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #8 Zdeněk 2013-01-21 13:10
  no kníže je jasná volba už z tohoto

  Tak jsem se dnes dočetl, že ta paní, co jí Livie nechce za první dámu, pochází ze starého štýrského rodu, usedlého mimo jiné také na Moravě, že vystudovala lékařství na Vídeňské universitě a dále se věnovala vlastní praxi, zaměřené především na homeopatii. Po těžkém úrazu na lyžích v r. 1992 ochrnula od hlavy po celém těle a přesto se soustavnou rehabilitací opět rozchodila. Protože jí sychravé počasí zhoršovalo stav, odjela za kamarádkou do Keňi a začala se věnovat ženám s ženskou obřízkou. Naučila se svahilsky, postavila pro ně nemocnici, sehnala odborníky a sama tam začala pracovat... Já myslím milá Livie, že narozdíl od vysedávání v dozorčích radách a hlazení dítek po hlavičkách je toto také bohulibá činnost a nová první dáma se určo naučí i česky, když zvládla svahilštinu... A já budu pyšnej, jakou tam mám šarmantní a moudrou představitelku. Nebo manželku představitele ? Teď nevim, jak to napsat... ...
  Citovat
   
   
  #7 Martin 2013-01-21 07:59
  Klaus řekl, Zeman řekl...zajímá v téhle zemi vůbec někoho skutečná historie? To jsme natolik nevyspělá společnost, že nejsme schopní říct: "Ano, to co se po válce stalo bylo z české strany k mnoha lidem nespravedlivé a způsobilo to příkoří mnoha nevinným lidem. Bráno dnešní optikou, určitá část tzv. "Benešových dektetů" by byla pro mezinárodní komunitu a organizace, jichž je naše země členem a jejichž zásady se zavázala sdílet, nepřijatelná a odporuje i našim vlastním zákonům a zásadám.". Je to pro někoho nepřijatelné? Jak může být pravda nepřijatelná? Tohle přece vůbec nijak nesnižuje ani neodstraňuje vinnu, kterou neslo za své činy nacistické Německo. Vykašleme se na politiku a zkusme to radši s historickými fakty.
  Citovat
   
   
  #6 Petr Martan 2013-01-20 19:25
  Se senátorem Krejčou a K. Schwarzenbergem za suchou Šumavu a nikdy jinak!!!
  Citovat
   
   
  #5 Stanislav 2013-01-20 19:22
  Cituji vladimír:
  Zajímavá úvaha.Jestliže má o volbě prezidenta rozhodnout,zda mi zruší lukretivní zamněstnání je pragmatická úvaha,ale zrovna tak je pragmatické,zda senát má smysl,nebo ne.A jestliže senátor zvolený za ČSSD dá hlas panu Schwarzenbergovi,tak tomu opravdu nerozumím.Zejména proto,co všechno z titulu své funkce předsedy TOP09 a místopředsedy vlády občanům způsobil.A to už vůbec nemluvím o tom,co prohlašuje o sudetských Němcích,Benešových dekretech,círekvních restitucích atd.Ale pan senátor se na televizní duely nedívá,tak se nemůžeme divit jeho neinformovanosti.


  I senátor za ČSSD má svůj rozum a Zemana si určitě pamatule!
  Citovat
   
   
  #4 Ing.Libor Bezděk 2013-01-20 17:47
  Moje přesvědčení je v tom, že lidé zde dají dost na bulvár. Tím nechci znevažovat český národ utahaný kecama o politice a při tom je to jen boj mocných a nejmocnějších o prachy.Nelžeme si do očí.Už jen výměna státu za Lucernu od Vaška - letiště, posvědcenou Husákem a pak mnoho dalších, dneska řečených tunelů a rozkrádaček. Na venek ukázkami dobra, jako převléknutí hradní stráže za šašky. Vyhlašování výběrových řízení předem domluveným, pro jedno větší město na světě (10mil lidí) vytvořit mimo vlády další darmožrouty - senát a podobně. Nechci tady mluvit ani za jednoho kandidáta mna dobrý důchod, prostě je mně při čtení krátké historie svobodného státu velebnosti asi tak - jdu ven zvracet.
  Omlouvám se za překlepy, ale za podstatu obsahu jsem schopen se zodpovídat. Bylo by toho víc na diskuzi.
  Zdravím Slunce v duši Ing.Libor Bezděk
  Citovat
   
   
  #3 J.O. 2013-01-20 14:25
  Pan Krejča je nejlepší senátor, jakého si mohlo Strakonicko přát, i když kope za ČSSD-
  Citovat
   
   
  #2 Ing.Libor Bezděk 2013-01-20 09:12
  :D Koukám, že podobně jako Karolína ve vládě, se zachová pro koryta i více občanů v našem Česku, i proti svému přesvědčení. HA,HA...Další komentáře snad netřeba. Zdravím Vás Slunce v duši Bezděk Libor
  Citovat
   
   
  #1 vladimír 2013-01-20 09:00
  Zajímavá úvaha.Jestliže má o volbě prezidenta rozhodnout,zda mi zruší lukretivní zamněstnání je pragmatická úvaha,ale zrovna tak je pragmatické,zda senát má smysl,nebo ne.A jestliže senátor zvolený za ČSSD dá hlas panu Schwarzenbergov i,tak tomu opravdu nerozumím.Zejmé na proto,co všechno z titulu své funkce předsedy TOP09 a místopředsedy vlády občanům způsobil.A to už vůbec nemluvím o tom,co prohlašuje o sudetských Němcích,Benešov ých dekretech,círek vních restitucích atd.Ale pan senátor se na televizní duely nedívá,tak se nemůžeme divit jeho neinformovanost i.
  Citovat