Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Tak nám to s tím "Kennedym" nevyšlo


  NÁZOR VLADIMÍRA VÁCHY: Ty volby byly velice zajímavé zejména z toho pohledu, jak člověk vnímá náladu ve společnosti a konfrontuje ji s těmito volbami. Na první pohled to vypadá, jak jsou lidé strašně naštvaní na politiku, na vládu, jak se jim špatně žije a pak přijdou výsledky voleb. Velmi oblíbený Fischer neuspěje. Myslíte, že voliči byli schopni opravdu vnímat důvody, které jsou prezentovány? Příliš brzké zahájení kampaně, nevěrohodné vystupování v televizních debatách? Nenáviděný Miloš Zeman vyhraje. Jak je to možné, když teď volič sleduje před druhým kolem, jakou má minulost, jaké má poradce, jak je prostě hrozný, že vlastně ničemu nerozumí a všechno tady zdevastoval. Schwarzenberga miluje mládež a on boduje na moderních sociálních sítích, které jako věkově nejstarší ovládl? Voličům opravdu stačí bodrý politik, neortodoxní třeba jako Franz? Zamysleli se voliči třeba nad tím, jestli od něho slyšeli nějaký názor na řešení problémů? Jak je možné, že je prezentován jako vzor našeho státu v zahraničí, když slyšíme, jak o něm mluví?

   

  Jiří Dientsbier určitě nezklamal,je to politik budoucnosti a tato zkušenost mu hodně pomůže.Slušný,nic nezměnil za touhu být úspěšný a přesto úspěšný byl.Všichni voliči vykřikují po touze změnit politiku.Při vší úctě ke zbývajícím kandidátům,jedinou reálnou možností byl právě on.Proč tedy nevyhrál?

   

  Paní Roithová a Fischerová byly skvělé kandidátky a moc mě při posledních televizních debatách oslovily. Skutečně jsem chvíli zvažoval, že paní Roithové dám hlas. Nedal, podlehl jsem pocitu, že by to bylo hezké, ale beznadějné, hlas by propadl. Paní Bobošíková? Bohužel. A pan Sobotka je asi slušný člověk, ale jeho „mužstvo" ODS mu nedalo naději.

   

  Co je možné si o volbách myslet? Obrovský rozpor mezi tím, co lidé vyjadřují v běžném životě, a jak volili. Možná se to dá vyjádřit tím, že u lidí rozhodovala volba srdcem a volba rozumem. Pokud je to tak, chtějí voliči, aby v práci prezidenta převažovalo srdce, nebo rozum? V každém případě jsme mohli poznat řadu osobností, to, že nerozhodují peníze, ale něco jiného, jak těžko se vybírá opravdu ten nejlepší, i to, že pokud by volba prezidenta byla jako před čtyřmi lety v parlamentu a senátu, určitě by ve finále nebyl ani jeden z těchto kandidátů. Je to dobře, nebo špatně?

   

   

  Vladimír VÁCHA

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #6 Jaroslav 2013-01-19 18:33
  Myslím si, že je jedno, kdo bude prezidentem, Miloš nebo Karel. Dokud se v této zemi nezmění volební systém a nezavede se institut referenda, může na hradě sedět třeba Pepek námořník.
  Citovat
   
   
  #5 Koška Tomáš 2013-01-19 15:43
  Jinak taková perlička k volbám
  http://m.youtube.com/watch?v=I3ssx8Qxao0
  Koukněte na tento odkaz a udělejte si obraz sami.
  Hlavně prosím volte, každý dle svého, kdo mu je bližší.
  Citovat
   
   
  #4 Stanislav 2013-01-19 15:29
  U první části voleb jsem nebyl,nyní ale půjdu. Přesvědčila mě parta okolo Klause a nenávistná kampaň první dámy a prezidentského synka.Vůbec se nedivím,že si přejí Zemana,vždyť se jim v opoziční smlouvě tak dařilo! A jaký je mezi oběma kandidáty rozdíl? Poslechněte sami!
  http://www.loupak.cz/video/ze-sveta/13755-pisen-o-karlu-swarzenbergovi
  Citovat
   
   
  #3 Lukáš Sýs 2013-01-17 16:57
  Abych se přiznal, chtěl jsem dát svůj hlas Jiřímu Dientsbierovi, nakonec jsem tak neučinil a jsem rád, že nepostoupil dál. Myslím si totiž, že byl ze všech kandidátů sice nejvhodnější, ale myslím, že s jeho schopnostmi udělá více práce ve vládě než na hradě.
  Jak jste napsal je to politik budoucnosti, mladý, schopný, nezkažený.
  Citovat
   
   
  #2 Koška Tomáš 2013-01-17 16:05
  Bohužel jak to sleduji já, lidé jsou opravdu ovce líné se trochu zajímat o to co se děje kolem. Krade se a uplácí. Rozkrádá se stát a díky tomu se vše zdražuje a pak si lidé za své peníze koupí či dál méně, ale to oni neví, protože by místo po práci k telce nebo na pivo si museli něco přečíst a to je namáhavé. Nakonec zvolí toho koho jim ukáží v TV jak krásně zabírá reklama. A president bude ten za jehož éry se začalo opravdu nejvice rozkládat. ( Opoziční smlouva) Je to vše připravené a lidé jim na to skočí, je třeba někoho kdo v tom celém jede a nebude se v ničem rýpat, protože kdyby se opravdu začala pravda ukazovat, nás Václav by putoval z hradu na druhý ale tentokrat by to byl Mírov. Vždy mne fascinuje jak se píse kdo v ČR je nejbohatší. Věřte, že kdyby se přiznalo komu všemu patří akcie na doručitele, tak na nejvyšších místech by byl nás Václav s Kalouskem. No náš kandidát na presidenta podporovaný Ruskou stranou by taky žádný chuďas nebyl ;( a tohle si volíme.
  Citovat
   
   
  #1 Ondra Málek 2013-01-17 15:55
  Nechci komentovat kvality jednotlivých kandidátů. Jak ukázaly nejrůznější antikampaně, na každýho kandidáta lze najít argument, kterym ho u části lidí můžeme pošpinit. Nejvíc mě na Vašem textu zaujal argument proč nevolit paní Roithovou. Na základě čeho jste se rozhodoval, že nemá šanci? Podle průzkumů, které viděly Fischera na 1. místě, Schwarzenberga na začátku ledna se sotva 10% atd.? Jestli tato volba něco ukázala, tak hlavně to, že by se nikdo neměl řídit průzkumy a dát hlas svému kandidátovi nehledě na šance, který mu někdo cizí dává. V těchto volbách se to částečně ukázalo.
  Citovat