Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Šumavě to ve svátečním sluší


  První adventní víkend převlékl města, městečka a obce Šumavy do svátečního. Slavnosti k zahájení adventní doby u rozsvícených stromů na náměstích a veřejných prostranstvích probíhaly snad všude. Sešli se sousedé, přátelé, i docela neznámí lidé, aby společně prožili chvíle klidu a neopakovatelné atmosféry, která vánoční čas provází.

   

  Když Šumavu pokryl první sníh, jako by dal impuls k zastavení času. Bílé ticho šumavských plání pobízí k zastavení se a zamyšlení, nebo jen vnímání té jedinečné nálady, kterou nikde jinde nenajdete.

   

  Přejeme vám všem, ať nadcházející čas (se sněhem i bez) vám dopřeje klid, pohodu a pokud vám okolnosti nedovolí mít úsměv na tváři, mějte jej alespoň v srdci. Věnujte se svým rodinám, přátelům a blízkým, udělejte si čas na popřemýšlení o tom, co je v životě doopravdy důležité a podělte se o to krásné a milé i s ostatními.

   

  Příjemný a spokojený čas adventu vám přeje celý tým www.sumava.eu.

   

   

  5

   

  Vimperk: Zvonkový průvod a rozsvícení-fotogalerie zde, Zvonkový průvod a rozsvícení-videoreportáž  zde, Vánoční a řemeslné trhy zde

   

  img 2092

   

  Sušice: Fotogalerie zde

   

  strom advent 01

   

   

   Volary: Vánoční trhy zde, Rozsvícení vánočního stromu zde

   

  IMG 1548

   

   

  Čkyně: Fotogalerie zde

   

   

  6

   

  Kašperské Hory: Fotogalerie zde

   

  img 1921

   

   

  Dlouhá Ves: Fotogalerie zde

   

  IMG 4854

   

  Kvilda: Fotogalerie zde

   

  DPP 0010

   

   Vacov: Fotogalerie zde

   

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #1 Jaroslav Weiss 2012-12-03 22:43
  Vážená redakce webových stránek vimperk.eu,
  děkuji vám za zveřejnění fotografií ze „sváteční Šumavy“, zejména mě potěšily ty z Vimperka. Ačkoliv jsme ve Vimperku bydlel jen krátce a už jsem dlouhou dobu pryč, velmi jsem si tuto část Šumavy zamiloval a rád se sem i s rodinou vracím. Letos to vyšlo tak, že jsme se „trefili“ do slavností rozsvěcení vánočního stromu a s tím spojených oslav.
  Potěšilo nás, že město stále dbá na tradice a již před první adventní nedělí bylo vyzdobené. Program se nám moc líbil, zejména krásné bylo vystoupení nejmenších dětí.
  Prosím, pokud můžete, zveřejněte a předejte moje poděkování městu Vimperk a všem, kteří slavnosti rozsvícení stromku, program, trhy i průvod organizovali. Jako jsme v sobotu slyšeli přání všeho dobrého, i my totéž přejeme celému Vimperku.
  J. Weiss, Krasová
  Citovat