Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Vimperk je třetím nejlepším


  Vimperk je třetím nejlepším městem pro byznys v Jihočeském kraji.

  Vyplývá to z výsledků letošního ročníku průzkumu Město pro byznys 2012, jehož vyhlašovatelem je prestižní týdeník EKONOM. 

  Kupní síla spotřebitelů, počet lékařů, míra nezaměstnanosti nebo úřední hodiny radnice. To jsou důvody, proč se podnikatelsky nejpřívětivějším městem Jihočeského kraje stala Třeboň. Na druhém místě skončily ve srovnávacím výzkumu, který již pátým rokem hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města České republiky, Trhové Sviny. Třetí příčku obsadil Vimperk.

   

  Jihočeským firmám a živnostníkům vyhovují podmínky v Třeboni
  Obce se ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys hodnotí na základě padesáti kritérií rozdělených do dvou oblastí: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Každá z oblastí se na celkovém pořadí podílí padesáti procenty. V první jmenované oblasti získala Třeboň výborné hodnocení. Z pohledu přístupu veřejné správy byla třetí nejlepší. „Dlouhodobě vytváříme ve městě vhodné prostředí pro podnikání, zejména v oblasti cestovního ruchu. Příležitostí jsou především lázně, které jsou navíc ve vlastnictví města. Jejich aktivitami tak ovlivňujeme podnikatelské možnosti," řekl na slavnostním vyhlášení starosta Třeboně Jiří Houdek.

   

  Druhé místo si z letošního ročníku odnáší Trhové Sviny. Místní podnikatelé vnímají pozitivně vstřícnost a ochotu úředníků a jejich odbornou kompetenci, rychlost vyřizování agendy nebo dostupnost pracovní síly. Třetí Vimperk má velmi dobré hodnocení za znečištění ovzduší, ceny stavebních pozemků, ceny bytů a dostupnost pozemků pro podnikání.

   

  V rámci výzkumu Město pro byznys se analytici společnosti Datank zaměřili také na podporu a rozvoj turistického ruchu. Ze získaných dat vyplývá, že zájem o Jihočeský kraj se mezi českými turisty za posledních 11 let snížil. Zahraničních návštěvníků na jihu Čech naopak přibývá. Čeští turisté ale tráví v regionu více nocí. Nepřekvapí proto zjištění, že kapacita ubytovacích zařízení a kempů za posledních 11 let vzrostla. Počet lůžek v hotelích a penzionech se zvýšil o 8 %, kempy mají ve srovnání se stavem před jedenácti lety o 16 % vyšší kapacitu.

   

  Na slavnostním vyhlášení byla udělena také dílčí uznání:
  Milevsko – uznání za podnikatelsky přívětivé poplatky
  Prachatice – uznání za nejméně znečištěné ovzduší
  České Budějovice – uznání za boj s nezaměstnaností
  Strakonice – uznání za nejvyšší investice z městského rozpočtu
  Soběslav – uznání za dobré hospodaření města
  Dačice – uznání za otevřenost úřadu
  Český Krumlov – uznání za podporu městské radnice
  Tábor – uznání za spokojenost podnikatelů s přístupem radnice

   

  Celkové pořadí měst v Jihočeském kraji

  1. Třeboň
  2. Trhové Sviny
  3. Vimperk
  4. Blatná
  5. Prachatice
  6. Dačice
  7. Písek
  8. Tábor
  9. Jindřichův Hradec
  10. Soběslav
  11. Milevsko
  12. Strakonice
  13. Kaplice
  14. Týn nad Vltavou
  15. České Budějovice
  16. Vodňany
  17. Český Krumlov

   

  Podrobnější hodnocení jednotlivých oblastí  Vimperka přineseme, jakmile budou výsledky uvolněny vyhlašovatelem.

   

  (zdroj: tz, mesto pro byznys)

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #3 Ladislav Roučka 2012-11-25 18:57
  Tome, to byla anketa o nejrychleji umírající město v Jižních Čechách, oni se jen spletli v nadpisu. I když je pravdou, že pár lidem podporovaným městem se tu docela daří, tak je možné, že to zprůměrovali. :lol:
  Citovat
   
   
  #2 Koška Tomáš 2012-11-25 15:14
  No to by mne opravdu zajímalo, jak se toto hodnotilo. Třeba brali v potaz kolik volných prostor k podnikání ve Vimperku máme a nikdo je nechce, kolik je nemovitostí dlouhodobě na prodej a nikdo je nechce. Příležitost to pro podnikání asi je, bohužel bez vidiny zisku. :sad:
  Citovat
   
   
  #1 Radim Marek 2012-11-23 13:08
  ...ceny stavebních pozemků...950.K č za metr je opravdu lidovka!
  Citovat