Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Proč není chodník v Družstevní ulici směrem na Boubskou?


  DOTAZ: Proč nebyl vybudován chodník v celé ulici Družstevní směrem na Boubskou?  I přesto, že měli místní obyvatelé v době cca před deseti lety, kdy zde stavěli rodinné domy, od vedení města příslib, že chodníky budou vybudovány. Obyvatelé se obávají možného neštěstí, protože chodci jsou nuceni chodit po kraji silnice. Podle jakých kritérií se rozhoduje, který chodník bude ve Vimperku opraven, nebo v případě novostaveb vybudován?

   

   

   

   

  ODPOVĚĎ STAROSTY VIMPERKA BOHUMILA PETRÁŠKA:

   


  Návrh na výstavbu chodníku v ulici Družstevní směrem k osadě Boubská se řeší od roku 2001. Město Vimperk nechalo vypracovat studii „Návrh chodníku „Homolka" – k.ú. Boubská". Na základě této studie vstoupila do jednání s vlastníky dotčených pozemků. Z důvodů neúměrných požadavků ze strany některých vlastníků, které nepřiměřeně navyšují cenu realizace nového chodníku, nedošlo k vzájemné dohodě a v přípravě výstavby nového chodníku se nepokračovalo.

   

  O celkové opravě nebo případném vybudování nových chodníků rozhoduje Zastupitelstvo města Vimperk a to buď v rámci schvalování rozpočtu na příslušný rok, nebo v rámci schválení příslušné změny rozpočtu v daném roce.

   

   

   

  Máte-li také dotaz týkající se dění Vimperka, napište nám na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   

   

  připravil: (jr)

   

   

   

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #3 Bohumil Petrášek 2012-11-12 12:42
  Pane Koško.
  Situace kolem chodníku v Družstevní ulici přímo souvisí s řešením neutěšené situace v ulici Slunečná na pozemku parc. č. 890/59 v k.ú. Boubská. Několikrát jsme jednali se spoluvlastníky pozemku parc. č. 890/59 tj. manželi Janem a Ivanou Chaloupkovými, Vladimírem a Jaroslavou Procházkovými, Vladimírem a Miroslavou Krbečkovými a Jiřím a Janou Ondřichovými. Domluvili jsme se na podmínkách převodu pozemku na město i na dalším postupu při úpravě povrchu komunikace v ulici. Když však mělo dojít k podpisu smlouvy, jeden z majitelů pozemků odmítl smlouvu podepsat. Tím se zablokovala nejen realizace prodloužení chodníku v Družstevní ulici, ale i úprava povrchů v ulici Slunečná. To je pro ostatní spolumajitele pozemku pod komunikací velice nepříjemné, protože domů jezdí pořád po staveništi a nevidí v dohledné době řešení. Na vyřešení problému má zájem i město, neboť z ulice Slunečná má přístup na pozemky určené k výstavbě, které by bylo možno nabídnout k prodeji. Nemůžeme však nikoho nutit k převodu pozemku na město.
  Požadujete-li konkrétní jména a podrobnosti, obraťte se na spoluvlastníky předmětného pozemku. Město Vimperk Vám nemůže poskytnout informace, které by mohli poškodit některého ze spoluvlastníků.

  Bohumil Petrášek,
  starosta Vimperka
  Citovat
   
   
  #2 Pavel Kouba 2012-11-06 08:21
  Nebo by šlo udělat chodník jen u vlastníků, kteří nemají neúměrné požadavky. ;-) A ti ostatní, at si potom stěžují u armády spásy :lol: :D
  Citovat
   
   
  #1 Tomáš Koška 2012-11-06 00:33
  Pane starosto. "Z důvodů neúměrných požadavků ze strany vlastníků se realizace chodníku nekonala." Zkuste být konkrétni. Kdo a co přesně? Takto to vypadá jen jako výmluva a to nebudí dobrý dojem. Je vždy třeba uvádět konkrétni jména a čisla a ne někdy, někdo, něco,několik... .. Rano když děti tudy chodi do školy, hlavně v zimních měsících by se snadno mohlo stát neštěstí. Děkuji za odpověď.
  Citovat