Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Paddy's Bangers na Festivalu (skoro) na konci světa


  PADDY'S BANGERS, ELIAS  a další v zajímavém programu nadcházejícího víkendu v Anníně a na Mouřenci

   

  23.8.paddys

  "Annínsko, neboli údolí šumavského Annína s vesnicemi Rajsko a Nové Městečko, na kterým se tyčí kostel na Mouřenci, je letos poznamenané dopravními uzavírkami.

   

  Zejména uzavírkou, která začíná za dlouhoveským mostem a končí v Radešově, prochází kolem Annína a přerušila hlavní tah na Šumavu a hlavní proud turistů mířících do horních partií Šumavy. Do konce července byla uzavřená také silnice v Hartmanicích. Annínsko se tedy ocitlo ve slepé ulici a z pohledu motoristy takřka na konci světa.

   

   

  My místní jsme to ale nevzdali. Snažíme se všem dokázat, že Annínsko žije a že jsme živá slepá ulice. Důkazem už byly desítky letních koncertů v kostele na Mouřenci (Žalman, František Nedvěd, Cimbálová muzika Milana Broučka atd.), v annínské kulturní stodole (Michal Tučný Revival Plzeň nebo Ivo Jahelka) i na jiných místech. Pozvali jsme turisty na IV. sklářskou anenskou pouť, při které jsme ustavili český rekord v počtu Ann na jednom místě a odhalili novou pískovcovou sochu svaté Anny. Turisty zveme na prohlídky památek nebo muzeí a na další akce," zve Lukáš Milota, předseda  spolku Přátelé Mouřence.

   

   

  "Další "klubko" akcí je připravené na následující víkend. S mottem Annínsko žije - živá slepá ulice přicházíme s Festivalem (skoro) na konci světa. Kostel na Mouřenci pozve na denní i noční komentované prohlídky. Otevřená bude opět i sklářská kaple s hrobkou rodiny Schmid nad sklárnou v Anníně, kterou zdobí nová socha sv. Anny. Připravené jsou i koncerty.

   

  V pátek večer od 19 hodin zazní v kulturní stodole v Anníně irská hudba v podání sušické kapely Paddy´s Bangers. Všichni členové kapely vyrostli pod vedením Josefa Baierla v Sušickém dětském sboru a nadále s ním spolupracují. Sbor letos slaví 50. narozeniny a koncert tak bude i oslavou tohoto sboru. Bude to jeden z posledních koncertů v annínské stodole, která na podzim půjde k zemi," zve pořadatel Lukáš Milota.

   

   

  24.8.elias

   

  Hudba zazní o víkendu i v kostele na Mouřenci, kde v sobotu od 19 hodin vystoupí klatovská skupina Elias. "Připravili jsme spirituály a písně ve vícehlasých úpravách," láká kapelník Pavel Koura.

   

  24.8.anninsko

   

   

  Program na víkend připravily i oba sklářské provozy. Brusírna a galerie v Rajsku zve kromě klasických prohlídek a ukázek vinutí perlí na poslední letní sklářský večer. Začíná v pátek v 21 hodin. "Všechny vás zveme, ňamky a různé pochutiny jsou připravené. A téma bude staročeské," zve Rajský dvůr hosty prostřednictvím Facebooku.

   

  Doprovodný program k prohlídkám expozice připravila také sklárna v Anníně. V sobotu v 11 hodin zve na setkání se sklářskou historičkou dr. Jitkou Lněničkovou. "Půjde o komentovanou prohlídku naší expozice annínského skla a přednášku o místních sklářích," upřesňuje Lněničková.

   

  Annínsko telegraficky: KDY a KAM o víkendu:

   

  * kostel Mouřenec:

  - prohlídky denně v 16 hodin, v pátek a v sobotu od 22 hodin prohlídky noční

  - v sobotu v 17.30 h přednáška o faráři F. Andraschkovi, poté koncert skupiny Elias (od 19 h)

   

  * stodola v Anníně:

  - pátek v 19 hodin koncert irské hudby v podání skupiny Paddy´s Bangers

   

  * kaple Schmid v Anníně:

  - prohlídka je v sobotu v 10 hodin

   

  * sklárna Annín:

  - denně prohlídky expozice

  - v sobotu od 11 hodin přednáška dr. Lněničkové

   

  * brusírna Rajský dvůr v Rajsku:

  - od pondělí do soboty prohlídky expozice

  - v pátek od 21 hodin sklářský večer při svitu svíček a loučí

   

  * kiosek v kempu Nové Městečko:

  - pátek od 20 hodin zábava se skupinou Orchidea

   

   

  Sdílet