Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Můžete vidět, jak vzniká sv. Anna pro Annín


  Lukáš Milota a Přátelé Mouřence zvou  na Mouřenec a do Annína

   

  pátek 19.7.:

  10 - 16.30 h /sklárna Annín/: ZAHÁJENÍ PROVOZU VE SKLÁŘSKÉ HUTI - ukázky tavení a foukání skla, prosím ověřte na tel. 731362233

   

  od rána - /brusírna Rajský dvůr v Rajsku/: PROHLÍDKY BRUSÍRNY, GALERIE, UKÁZKY BROUŠENÍ SKLA

   

  16.00 h /kostel na Mouřenci/: KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA KOSTELA A KOSTNICE NA MOUŘENCI

   

  20.19 h - /annínská kulturní stodola na návsi/ KINO STODOLA: film Život začíná po stovce (Švédsko, 58 min., vstupné se neplatí)

   

  22.00 h - /kostel na Mouřenci nad Annínem/: NOČNÍ KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA KOSTELA A KOSTNICE + hudební host: písničkář Toník Yetti Jelínek

  tonik na mourenci

   

  20.00 h - ? /kiosek v kempu Nové Městečko/: koncert skupiny Big Beata

   

   

  sobota 20.7.:

  10 - 12.30 h /sklárna Annín/: OTEVŘENÁ SKLÁŘSKÁ HUŤ - ukázky tavení a foukání skla

   

  od rána - /brusírna Rajský dvůr v Rajsku/: PROHLÍDKY BRUSÍRNY, GALERIE, UKÁZKY BROUŠENÍ SKLA

   

  10.00 h - /kaple sv. Anny v Anníně se sklářskou hrobkou rodiny Schmid/: PROHLÍDKA KAPLE (vstupné dobro-libov-volné na květinovou výzdobu během pouti)

   

  11.00 h - /kostel na Mouřenci/: MŠE ZA ŠUMAVSKÉ DOBRODINCE (za všechny, kteří nezištně a dobrovolně pracovali a pracují pro druhé na Šumavě slouží P. Jenda Kulhánek)

   

  16.00 h /kostel na Mouřenci/: KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA KOSTELA A KOSTNICE NA MOUŘENCI

   

  18.00 h /kostel na Mouřenci/: KONCERT SKUPINY JENTET (písně Spirituál kvintetu a jiné) + OPOŽDĚNÁ VERNISÁŽ výstavy o kardinálu Beranovi "Milovat dobro, odporovat   zlu" za přítomnosti autorky výstavy Stanislavy Vodičkové z Ústavu pro studium totalitních režimů.

   

   

  neděle 21.7.:

  10 - 12.30 h /sklárna Annín/: OTEVŘENÁ SKLÁŘSKÁ HUŤ - ukázky tavení a foukání skla

   

  16.00 h /kostel na Mouřenci/: KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA KOSTELA A KOSTNICE NA MOUŘENCI

   

  22.00 h /kostel na Mouřenci/: NOČNÍ KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA KOSTELA A KOSTNICE

   

   

  Denně od rána do podvečera můžete u kostela na Mouřenci sledovat při práci sochaře Bartoloměje Štěrbu, který přímo u kostela sochá sv. Annu pro Annín. Socha bude dokončena příští týden a o annínské pouti ji sochař předá Annínu.

   

  V annínské sklárně (v nové občerstvovně) mají točenou zmrzlinu a další sortiment. Najíte a napijete se v Hotelu Annín, Penzionu Jana nebo v kempech a kioscích.

   

  Běží předprodej vstupenek na zahajovací koncert IV. sklářské anenské pouti v pátek 26. července od 20 hodin na Mouřenci. Vystoupí FRANTIŠEK NEDVĚD se skupinou Tiebreak. Vstupenky jsou stále k dostání i zde: http://www.sirkus.cz/cz/vypis-kalendare/0/20/detail/2969.html

   

  POZOR!

  Avizovaná přednáška dr. Lněničkové o annínském sklu a sklářství, která měla být v sobotu 20. července od 14 hodin ve sklárně v Anníně, je pro nemoc PŘESUNUTA na 24. srpna.

   

  Během IV. sklářské anenské pouti v Anníně (26. - 28. 7.) vystoupí zpívající právník Ivo Jahelka a v sobotu 27.7. zve Annín všechny Anny na setkání vše Ann v Anníně. Bude zapsán český rekord! Pro všechny Aničky je připraven malý dárek.

   

  annin pout 2019 plakatek

   

  "Srdečně Vás zvu jménem všech pořadatelů na Annínsko. Máme co nabídnout. Byť jsme uvězněni v uzavírkách, jsme živá slepá ulice! Příjezd od Sušice přes Dlouhou Ves je volný. Z horní Šumavy k nám přijedte buď po objížďkách, nebo šumavskými autobusy. Ty jezdí přes stavbu a u nás zastavují," dodává Lukáš Milota k pozvánkám.

  slepa

   

  anninsko1

  anninsko2

   

   

  20.7.jentet

  20.7. dobrodinci

  nocni prohlidky

  27.7.anny

  hrobka

   

  leto

   

  Sdílet