Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Proč se vydat do Žihobec (2)


  Půvabná obec 8 km od Sušice nabízí více, než by se na první pohled mohlo zdát. Pravděpodobně budete znát kraj Labmerské stezky z fotografií  a publikací nejen historických, ale abyste tenhle kraj pochopili, je třeba jej navštěvovat, procházet, pozorovat... A  že si  přímo v Žihobcích můžete udělat příjemnou kulturní zastávku, o to se postará místní Informační centrum, které připravuje zajímavé akce po celý rok.

   

  Aktuálně připravujeme:

   

   

  V pátek 2.11.2018 od 17.00 zahájíme společnou výstavu obrazů žáků malířky Olgy Hrachové Z jedné palety. Jedná se již o 8. ročník výstavy, která se poprvé uskuteční v našem muzeu.

   

  zjednepalety

   

  Současně bude zahájena výstava Jany Dvorské a Miloše Kašpara: Náhodná setkání. Fotografie - portréty a batika.

   

  Celý podvečer hudebním vystoupením doprovodí ženský sbor Faux Pas ze Sušice, občerstvení je taktéž zajištěno.

   

   

  dvorska kaspar

   

   

   

  Začátkem listopadu také otevíráme výstavu Volání dálek spolku Zoogeos Bohemia, který slaví 25 let  své činnosti. Výstava představuje výsledky z jejich expedic a výzkumů a potrvá do 31.12.2018.

   

  zoogeos

   

   

  Do konce října ještě stihnete:

  Ještě do konce října si můžete přijít prohlédnout výstavy Vladimíra Fausta a Č.Kulíška

  Vladimír Faust z Horažďovic: Krajina - příroda- Výstava velkoformátových fotografií převážně na plátně.

  Č. Kulíšek ze Sušice: Gastronomie v proměnách času. Sběratelská výstava kuchyňských potřeb, receptů apod.

   

  Pouze na říjen je do programu zařazena výjimečná výstava děl, která vzniknou během následujícího víkendu v rámci malířského plenéru zde v Žihobcích, který se koná pod vedením malíře a sochaře Lukáše Bradáčka. Výsledky workshopu budete moci vidět v žihobeckém muzeu do konce října. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost.

   

   

  2.10. zihobce

   

   


  A i když počasí nebude nakloněno cestování přírodou, přesto nemusíte sedět doma - už tradičně budou po celou zimu pokračovat oblíbené cestovatelské besedy. Těšit se můžete na vyprávění Pavla Šustra o Kanadě, Petry Maříkové o Guatemale nebo Jany Dvorské a Miloše Kašpara o Peru a Bolívii.

   

  Stálá expozice navíc nabízí stále možnost vyzkoušet si šaty kněžny Káči. Zkoušet mohou velké holky, malé slečny i nejmenší holčičky.

  Příjemný podzim v Žihobcích!

   

  zihobce

   

  muzeum lamberska stezka logo

  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel. 724 895 012

   

   

   

   

   

   

  Sdílet