Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Svatojánský hudební festival 2018


   

  Svatojánský hudební festival 2018

   

  foto kolaz brabec a benackova

   

  Gabriela Beňačková, Schola Gregoriana Pragensis, Alžběta Poláčková, Vilém Veverka, Martina Kociánová,

  Žofie Vokálková a Jaroslav Svěcený s Lubomírem Brabcem se letos představí

  v programu  Svatojánského hudebního festivalu 2018

   

  Festival pod záštitou Jeho Eminence Dominika kardinála Duky

  Skleněná socha sv. Jana Nepomuckého na Čepickém mostě přes řeku Otavu se stala cílem mnoha turistů v našem kraji. Iniciátorem postavení této sochy byl kytarista Lubomír Brabec. Kytarový mág je také hlavním protagonistou již třetího ročníku nejvýznamnějšího hudebního festivalu v jihozápadních Čechách Svatojánský hudební festival 2018. V jeho průběhu festival nabídne posluchačům opravdové koncertní lahůdky.

   

  Zahajovací koncert se uskutečnil 22. května v Praze,v překrásném kostele sv. Markéty v areálu Břevnovského kláštera v místě pobytu, umučení a zjevení prvního svatojánského zázraku. Jednalo se o benefiční koncert. Ve znamení královského almužníka byl koncertem charitativním, ve prospěch studentů Konzervatoře Jana Deyla pro nevidomé. Vystoupil Schola Gregoriana Pragensis se svým programem k výročí 100 let české státnosti „Čeští světci v nebeském Jeruzalémě“.

   

  Koncert s naší nejslavnější pěvkyní, legendární Gabrielou Beňačkovou, se uskuteční 19. června v Sušici v kostele sv Václava. Zazní na něm nejenom církevní písně, ale také slavné operní árie, které proslavily pěvkyni po celém světě. Další den, 20. června, vystoupí Gabriela Beňačková s Lubomírem Brabcem v píseckém děkanském kostele Narození Panny Marie se stejným programem. Písecký děkanský kostel Narození Panny Marie se pyšní nádhernou kaplí sv. Jana Nepomuckého, a tak je pro uspořádání svatojánského koncertu jedním z nejvhodnějších míst, nehledě na velkolepou sochu sv. Jana na píseckém gotickém mostě.

   

  V srpnu vystoupí Lubomír Brabec v kytarových recitálech v Chudenicích a Stodě. Program recitálů je zaměřen na hudbu vzniklou v době beatifikace a kanonizace nebo na hudbu spjatou s kultem sv. Jana Nepomuckého.

   

  Festival nezapomíná ani na menší místa. Organizátoři vybrali dva kouzelné kostelíky v klatovském kraji. Jedním z nich je kostel Nanebevzetí Panny Marie v Nezamyslicích a druhým kostel v kolébce sv. Jana v Nepomuku. Vystoupí zde dnes nejžádanější sólistka Národního divadla Alžběta Poláčková za doprovodu kytary Lubomíra Brabce a flétny neméně slavné virtuosky Žofie Vokálkové.

   

  V polovině srpna v překrásném kostele zasvěceném sv. Martinovi v Klenčí pod Čerchovem se též představí Jaroslav Svěcený.

   

  V kostele sv. Jakuba Většího v Kolinci vystoupí mezzosopranistka Martina Kociánová. Mnozí ji znají jako vynikající televizní moderátorku a redaktorku Českého rozhlasu 2. Její zpěv však bude pro mnohé milým překvapením. Její pěvecká kariéra je pozoruhodná! Koncertuje nejen na domácích scénách, ale také v Německu, Rakousku, Japonsku či na Kypru. Za činnost v oblasti umění jí v roce 2002 udělila Evropská unie umění Cenu Gustava Mahlera. Spolu s ní vystoupí i sólista Berlínské filharmonie, hobojový virtuos Vilém Veverka.

   

  Závěrečný koncert bude opět těsně před svátkem sv. Václava, 22. září, v kladrubském klášteře u Stříbra, který je též spjatý s historií Jana Nepomuckého. Vystoupí na něm opět slavný houslista Jaroslav Svěcený a přednese za doprovodu kytary Lubomíra Brabce vrcholně virtuózní skladby Schubertovy, Paniniho a Fernanda Sora.

   

  -tz svf-

  19.6.

   

  ***

  svatojansky hudebni festival 2018

   

  ***

   

   

  Sdílet