Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Obvinění osob z obchodování s lidmi


  Čeští a britští kriminalisté spolupracovali na  odhalení českých pachatelů případů 'moderního otrokářství'

   

  Obvinění osob z obchodování s lidmi

   

  logoncoz
  Kriminalisté odboru obchodu s lidmi a nelegální migrace Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) rozbili strukturu organizované skupiny obchodníků s lidmi. Na akci s krycím názvem BRIDGE spolupracovali v rámci společného vyšetřovacího týmu s britskými kolegy z Oddělení koordinace boje proti moderní formě otrokářství. 

   

  Kriminalisté NCOZ v uplynulých dnech zadrželi a následně obvinili tři občany České republiky (dva muže a jednu ženu) z trestných činů: obchodování s lidmi, vydírání, znásilnění a dvojí manželství. V této věci navíc policisté našeho útvaru obvinili z trestného činu obchodování s lidmi další českou ženu, která se trvale zdržuje ve Velké Británii.

   

  Skupina osob měla minimálně v období let 2012 – 2017 nabízet na Mostecku „dobře placenou legální práci“ ve Velké Británii osobám ze sociálně slabého prostředí. Následně měli obvinění dopravit do Manchesteru minimálně 15 osob (11 mužů a 4 ženy), kterým dle našich závěrů ihned odebrali doklady a pod pohrůžkami či dokonce za použití násilí je měli nutit k různým činnostem. U žen se jednalo o pouliční prostituci či poskytování sexuálních služeb domlouvané přes inzertní weby. Muži zas měli vykonávat různé pomocné práce, např. u mycích linek či v restauraci. Nikdo z poškozených nedisponoval slibovaným pracovním povolením a od obviněných nedostávali téměř žádné peníze. Hlavní organizátor měl navíc dle našich závěrů po dobu tří měsíců znásilňovat jednu z těchto žen. Dotyčný muž kromě jiného uzavřel před několika týdny s další obviněnou ženou v České republice manželství, přestože oba již byli v minulosti oddáni ve Velké Británii s jinými partnery.

   

  Obviněná žena, která se trvale zdržuje ve Velké Británii, měla zprostředkovávat sexuální služby, uveřejňovat inzeráty na internetu a následně inkasovat peníze.

   

  V rámci operace BRIDGE provedli kriminalisté NCOZ na území České republiky čtyři domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor. Ve Velké Británii byla v rámci akce s názvem HELFORD provedena jedna domovní prohlídka.

   

  Všechny tři osoby obviněné v České republice vzal dne 20. dubna 2018 soudce do vazby.

   

  Na případu se aktivně podíleli pracovníci Europolu, Eurojustu, státní zástupce Krajského státního zastupitelství v Ústí nad Labem a styčný důstojník Policie České republiky ve Velké Británii. Při úkonech v České republice asistoval našim kriminalistům policista britského Oddělení koordinace boje proti moderní formě otrokářství.

   

  Video ze zadržení jedné osoby najdete ZDE
   

  plk. Mgr. Jaroslav Ibehej, NCOZ SKPV

  zdroj: www.policie.cz

  Sdílet