Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Nevídaný úspěch lyžařů na mistrovství republiky


  Třídenní klání nejlepších lyžařských nadějí České republiky na Pustevnách se velice vydařilo závodníkům vimperského Ski klubu Šumava. Z dalekých Beskyd přiváží na Šumavu z mistrovství republiky celkem sedm individulálních medailí a navrch dvě ze štafet!!!

   

  pustevny

   

  Naprosto famózně si počínal Samuel Jirouš, který se se třemi zlatými kovy stal jednoznačným králem mistrovství. Zlatou sbírku začal již v pátečním prologu na 1,6 km klasicky, pokračoval v sobotním závodu na 4 km volně a naprosto neuvěřitelně si počínal ve finiši nedělní štafety, kde závodil s o rok staršími „mazáky" a ze čtvrtého místa vytáhl celou štafetu ke zlatu!! Vynikající výkon předvedli i jeho dva parťáci – Karel Vacek, který celou štafetu rozjížděl a předával v kontaktu na naše největší soupeře, a dále na druhém úseku také František Honsa, který udržel výbornou pozici, a tím umožnil Samovi boj o zlato. Oba dva kluci měli též vynikající individuální starty. Kája Vacek byl druhý v prologu a třetí na 4 km volně – i on si tedy přiváží domů tři medaile. Fanda Honsa po medailích sahal každý den, nakonec to byla dvě čtvrtá místa v individuálních startech a na tu placku si počkal až do štafety.

   

  Vynikajícím způsobem závodily také naše holky. Medailovou jistotou byla Barbora Havlíčková. Dvě stříbra z individuálních startů jsou parádním výsledkem, a to v sobotním bruslení měla zlato na dosah. Na trati odvedla vynikající práci a před závěrečným sjezdem již dokonce s mírným náskokem vedla. Boužel to nakonec zlatě nedopadlo. Navíc Barča zařídila štafetový bronz děvčat, které opět všechny na trati krásně závodily, postupně se prokousávaly startovním polem až k té vysněné společné medaili. Rozjížděla Terezka Sásková (v prologu též bronzová), druhý úsek jela Adélka Nováková (pátá na 3 km volně) a finišovala již zmíněná Barbora Havlíčková v nejrychlejším čase dne!

   

  Ani ostatní závodníci naší výpravy se nenechali zahanbit. Pódiové umístění mezi staršími děvčaty vybojovala v pátek šestým místem Míša Willmannová, ta zajela skvěle i svůj úsek za štafetu Jihočeského kraje (druhý čas) a vytáhla tak společně s další naší závodnicí Terezkou Řezníkovou štafetu na výborné 7. místo. Nejpočetnější a nejúspěšnější výpravu na MČR dále dopňovali Jakub Švejda, Matěj Vachuta, Josef Tischler, Ondra Holoubek, David Řehoř, Mirka Chvalová a Evelínka Daverná.

   

  V současné době, po dvou závodech ČP, jsou starší žáci Ski klubu Šumava na prvním místě v soutěži družstev a svou pozici budou obhajovat i na posledním finálovém závodu v polovině března v Jablonci nad Nisou.

   

   

  Zbyněk Pavlásek, trenér

   

  společné foto z MČR: Ski klub Šumava

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #1 eva 2013-02-18 18:59
  :lol: Děkujeme trenére Tvá práce a zásluha. Naše děti sportují a díky trenérovi je to baví. :-)
  Citovat