Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Srdce pro region má EMIL KINTZL


  srdceproregion1

   

  Vydavatelství KAM po Česku se rozhodlo u příležitosti 10. výročí existence redakce založit po dohodě s regionálními zástupci cestovního ruchu a ve spolupráci s Asociací turistických informačních center České republiky cenu SRDCE PRO REGION. Záměrem je ocenění regionálních osobností, které se v minulosti zasadily o rozvoj, popularizaci a propagaci dané turistické oblasti, regionu nebo stály u zrodu významného produktu v oblasti cestovního ruchu. Měla by být připomenutím i poděkováním lidem, kteří díky svému nezměrnému úsilí stáli u zrodu turismu v České republice, ale dnes se na ně již téměř zapomnělo. Cena bude udělena v roce 2016 celkem 14krát, vždy jednomu zástupci z jednoho kraje České republiky. Ocenění budou postupně zveřejňováni jak v magazínu KAM po Česku, tak i v pomyslné síni slávy na portálu www.kampocesku.cz v sekci Srdce pro region.

   

  Srdce pro region – Plzeňský kraj

  Ocenění „Srdce pro region“ získává na návrh Plzeňského kraje, redakce KAM po Česku a Asociace turistických informačních center pan Emil Kintzl za celoživotní přínos v oblasti rozvoje turistiky na Šumavě. Pan Emil Kintzl by se dal titulovat mnoha jmény – učitel, skaut, patriot, průvodce Šumavou nebo čestný občan města Sušice.

  Je velkým vyznavačem skautingu, turistiky, sportu a zvláště lyžování. Zájem o historii regionu zachytil ve dvou knihách s touto tematikou. Odkaz budoucím generacím zachytil na stránkách své obrazové publikaci Zmizelá Šumavu. Bývalý učitel z Hartmanic je stále dobrovolným členem Horské služby, podílí se na údržbě značených turistických cest, zasazuje se o obnovu současné Šumavy a již řadu usiluje o zpřístupnění Modrého sloupu na česko-bavorské hranici.

   

   

  srdceproregion3

   

  Ocenění si pan Emil Kintzl převzal 21. září 2016 z rukou zástupce redakce KAM po Česku v Informačním středisku Národního parku Šumava v Kašperských Horách.

   

  KAM po Česku je vydavatelem stejnojmenného magazínu KAM po Česku (10. ročník), měsíčníku Pražský přehled kulturních pořadů (64. ročník), občasníku KAM na výlet a zahraničních magazínů Travel EYE (německy/anglicky) či OPEN Czechia (polsky/slovensky). Provozuje webový portál www.kampocesku.cz, vydává publikace se zaměřením na cestovní ruch a kulturu a jeho posláním je podpora projektů vedoucích k rozvoji domácího a příhraničního cestovního ruchu.

  -tz-

   

   

   

   

   

   

   

  Sdílet