Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Exkurze ve Stavoplastu

   

  Exkurze ve Stavoplastu KL spol. s r.o. Stachy

   

   

         Dne 15. 10. 2021 absolvovali žáci učebního oboru Strojník silničních a stavebních strojů návštěvu stavební firmy Stavoplast KL spol. s r.o.. Tato společnost se v rámci své činnosti zabývá prodejem a opravami rypadel značky MenziMuck a je v současnosti generálním zástupcem této značky v naší republice. Byla jednou z firem, od které naše škola získala podporu pro vytvoření nového učebního oboru.

   

         Žáci zhlédli rypadlo MenziMuck A91, na kterém právě probíhaly práce spojené s generální opravou, na tomto stroji se zároveň mohli detailně seznámit s jednotlivými částmi stroje a získat tak ucelenou představu o možnostech pracovního nasazení rypadla v praxi.

   

         Součástí naší návštěvy bylo předvedení rypadla MenziMuck A81, při kterém mohli žáci zhlédnout způsob pohybu stroje, jeho schopnosti práce ve svahu a systém celkového ovládání včetně kontroly. V závěru nás zástupce firmy seznámil s obrovskou škálou adaptérů, které lze aplikovat na rypadla a zvýšit tak možnosti využití a to nejen ve stavebnictví.

   

        Chtěl bych tímto poděkovat zástupci firmy Stavoplast KL spol. s r.o. panu Potužákovi za předvedení stroje a za velké množství zajímavých informací pro naše žáky.

   

  Učitel OV Ing. Václav Kursa

    

      

   

   

  Sdílet