Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Letní speciál z australského chmele

  pivovarlogo

   

  Strakonický pivovar vaří Letní speciál, poprvé z australského chmele

   

   

   

         Sládek strakonického pivovaru Vlastimil Matej založil dnes (13.dubna 2021) první letošní várku speciálního piva s názvem Dudák Letní. Podle Mateje půjde o nefiltrované, lehké, světlé pivo s výrazným chmelovým aroma, s obsahem alkoholu 3,0 % obj. Podobné pivo vařil sládek již loni a co se ohlasů i prodeje týká, bylo velice úspěšné.

   

         „Dudák Letní je lehké pivo na léto, ale se zajímavou chutí a intenzivní hořkostí, což se nám soudě dle zájmu o něj v loňském roce podařilo. Letos bychom loňský úspěch rádi překonali a uvařili várky dvě. Pivo teď stráví 10 hodin na varně, následně bude jeden týden kvasit v otevřených kádích na spilce a do konce května bude zrát v ležáckém tanku v našich sklepích. Těším se, že ho budu chodit každý den degustovat,“ uvádí sládek Matej. Stejně jako loni používá při vaření  čistě zahraniční chmel.

   

         „Jedná se o německý chmel Mandarina Bavaria, anglický Fuggles a nově i australský chmel Enigma. Výsledné aroma díky použitému chmelu Mandarina Bavaria připomíná citrusy a mandarinky,“ uvádí Matej.

   

         „Je to pivo, které by mělo v horkých letních dnech osvěžit a zároveň je díky použití zahraničních chmelů svou hořkostí speciální,“ dodává sládek s tím, že prodávat se začne v poslední květnové dekádě. Chmel bude do piva opět přidaný i ve studené fázi ležení, tedy na poslední chvíli, aby vynikla jeho původní chuť.

   

         Prodávat se bude samozřejmě v sudech, k tomu litrových lahvích s patentním uzávěrem a nově také v klasických půllitrových lahvích, kam se bude stáčet filtrované pivo. „O Velikonocích mělo velký úspěch dárkové balení po třech čirých třetinkových lahvích, které se zcela vyprodaly. V podobném balení chceme pivo prodávat i tentokrát,“ uvádí ředitel pivovaru Dušan Krankus. Dudák Letní bude opět v prodeji v obchodní síti COOP, aby bylo v nabídce co největšímu množství zákazníků. Stejně jako v loňském roce ho bohužel nebude možné ochutnat na tradiční Pivovarské pouti, kde mívaly strakonické letní speciály svou premiéru. V pořadí 21. Pivovarská pouť byla kvůli současné situaci znovu zrušená.

   

   

  sladek

   

  Mgr. Pavel Pechoušek
  pracovník PR,
  733 671784 

   


   

  Sdílet