Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Zvláštní vyhrazená parkovací místa


  Jistě každý, kdo prochází v zimě přes volarské Sídliště Míru, si nemohl nevšimnout "nových" vyhrazených parkovacích míst, která přibyla s prvním sněhem ve městě.

   

  Řidiči si místo vozu, s kterým odjíždí, na parkovací místo zcela neoprávněně odkládají nejrůznější předměty, počínaje pomalovanými papírovými krabicemi, přes plastové přepravky či různé stojany až třeba po žehlící prkno. Pohled na takto zkrášlené parkoviště je přinejmenším zvláštní.

   

  Počínání těchto řidičů je však zcela v rozporu s místní vyhláškou, jde o neoprávněný zábor veřejného prostranství.

   

  Na jednu stranu lze pochopit, že práce řidiče, který si parkovací místo odklidí od sněhu a na jeho místo zastaví zcela bez práce jiný řidič, příjde zcela v niveč, ale takto řešit parkovaní prostě nelze.

   

  Pokud chtějí mít "své" parkovací místo, můžou ho získat legální cestou. Poplatek stanovila Obecně závazná vyhláška pro osobní automobily na 12 000 kč za rok.

   

  Máte podobné zkušennosti ve Vašem městě?

   

  (ir)

   

  Fotografie z 29. ledna ve Volarech:

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #5 Honza 2013-02-10 17:44
  Pan Vondruška má pravdu,kdo uklidí sníh at parkuje,technic ké služby jezdí s radlicí nahoře.Platíme si dost vysoké poplatky ve Volarech.V každém domě se určitě lopata najde,stačí ji vzít do ruky a sníh si odházet.
  Citovat
   
   
  #4 Dan 2013-02-03 11:22
  :lol: pěkné fotky .
  Citovat
   
   
  #3 Vondruška 2013-01-29 23:08
  Pokud se v okolí nachází dostatek parkovacích míst, která nejsou odklizená od sněhu, má každý možnost si místo vyčistit a nebo ať toto provádí město samo (technické služby)! Domnívám se, že o neoprávněný zábor by se jednalo, pokud by se tam tyto předměty nacházely celoročně. Každý, kdo si toto místo není líný vyčistit, supluje práci majitele tohoto pozemku. Ten, kdo tyto zábrany vyfotil, by si měl všímat také neodklizených parkovacích míst a zvážit, jestli sám nepatří mezi ty, kteří čekají, až jim místo někdo odklidí.
  Citovat
   
   
  #2 Dežo 2013-01-29 16:48
  S onou "diskriminací" to není úplně jednoduchý.
  Na nobl akci města Vimperka "Plesu města" se teď děli věci. Majitel hotelu zde např. nechal pohybovat vystupující romský soubor jen s "ochrankou" a celkově byl přístup k "cikánům" na této reprezentační akci vskutku noblesní.
  Jo Volary - tam to starostka dla do latě, bílý i černý ji respektujou a je klid. Ve Vimperku nikdo nerespektuje nikoho a zloděj ukurát křičí chyťte zloděje.
  To by bylo sousto pro médija.
  Citovat
   
   
  #1 Kilner 2013-01-29 14:11
  No dobrý jako.. Už vidím jak město "shrábne" 12 litránků za "nic"Kdyby tam aspoň za ty prachy poslali "sociálně slabé" místa uklízet :P .
  Ale to by byla diskriminace žé? :sigh:
  Citovat