Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Švagr Miloše Zemana: Je to silná osobnost


  V předvolební kampani se celostátní média snažila vypátrat co nejvíce informací o životě budoucích první dam naší republiky. U té, která se jí nakonec stala, se jim to moc nedařilo, Ivana Zemanová (za svobodna Bednarčíková) moc s novináři nekomunikuje. Její starší bratr, tedy prezidentův švagr, Petr Bednarčík byl pro šumavu.eu sdílnější.

   

   

  Protože Miloš Zeman a Petr Bednarčík nejsou pokrevní příbuzní, nemůžeme říci, že jablko nepadlo daleko od stromu, přesto mají pár věcí společných. Kromě toho, že jsou oba inženýři, tak i Petr Bednarčík  se věnuje politice, byť "jen" komunální. Jak jistě obyvatelé Vimperka ví, Petr Bednarčík je členem městského zastupitelstva, do kterého byl zvolen jako lídr kandidátky České strany sociálně demokratické. Za ČSSD kandidoval rovněž na podzim do krajských voleb, ale ze 42. místa neuspěl.  Od listopadu je nově členem městské rady, kam byl zvolen za odstoupivšího Luboše Drenčeniho.

   

   

  milos zeman (18)

  Petr Bednarčík (vpravo) s Milošem Zemanem ne jeho besedě ve Vimperku v srpnu 2012

   

   

  Jak často jste se svojí sestrou a švagrem v kontaktu? Jezdí nový prezident do Vimperka nebo coby známý běžkař na Šumavu?

   


  S oběma, tedy se svou sestrou i jejím manželem jsem samozřejmě v kontaktu, jak jste se mohli sami přesvědčit koncem srpna loňského roku, kdy Miloš Zeman osobně navštívil Vimperk. Sešli jsme se zde nejen spolu, ale i občanům Vimperka a jeho okolí bylo umožněno pohovořit si s tehdy prezidentským kandidátem u skleničky dobrého moldavského vína v hotelu Zlatá Hvězda. Mohu všechny ubezpečit, že nyní zvolený prezident má Šumavu rád a o dění, zejména v národním parku, se upřímně zajímá.

   

   

  Diskutujete spolu o politice, třeba o místních problémech, i vzhledem k tomu, že jste zastupitel a radní Vimperka?

   

   

  Samozřejmě, neznám nikoho, kdo by se v diskuzi, i přátelské, nestočil k politickým tématům. Rád si vyslechnu názor zkušeného politika.

   

   

  Inspirují Vás jeho názory?

   

   

  Rozhovor s ním je vždy inspirující.

   

   

  milos zeman (11)

  Miloš Zeman coby ještě jako prezidentský kandidát na besedě ve Vimperku

   

   

  Bude Miloš Zeman dobrým prezidentem? Jaké jsou podle Vás jeho největší klady a zápory?

   

   

  Všichni občané se mohli v minulosti přesvědčit, že je Miloš Zeman silná osobnost. Jeho klady i zápory, mnohdy smyšlené, byly ve sdělovacích prostředcích mnohokrát propírané a nebudu se k nim tedy nijak vyjadřovat. Hodnocení nechť si laskavý čtenář učiní sám.

   

   

  Celostátní média spekulovala, jestli je Vaše sestra připravena na roli první dámy.

   

   

  Má-li někdo obavy z připravenosti manželky Miloše Zemana k plnění funkce manželky prezidenta, ať si vyhodnotí její působení ve funkci manželky předsedy parlamentu a manželky předsedy vlády. Těchto šest let byla dobrá odborná průprava pro nový post. Přiznávám, že psychická zátěž v našich malých českých poměrech, jak ukázala i prezidentská kampaň, bude neskonale vyšší.

   

   

  Volba prezidenta se uskutečnila poprvé přímou volbou. Co jste říkal předvolební kampani? Uvažuje se rovněž o přímé volbě starostů. Nemáte jako zastupitel a radní obavu, že dojde k pomluvám a podobným praktikám?

   

   

  Prezidentská kampaň v posledních dnech značně zhrubla a pokřivila zrcadlo obou prezidentských kandidátů. Kampaň se vyhrotila navzdory ujišťování obou prezidentských kandidátů. Bylo to především, podle mého názoru, vlivem pracovníků sdělovacích prostředků,kteří vedeni snahou o zvýšení sledovanosti svých pořadů, vyvolávali hysterii. Sledujeme-li prezidentská klání v jiných zemích, kde je tato přímá volba prezidenta běžná, setkáváme se zde s podobnou situací.

  Pomluvám a osočování se ani při přímé volbě starostů nevyhneme.

   

   

  Chcete něco vzkázat čtenářům šumavy.eu?

   

   

  Jako volič Miloše Zemana si dovoluji poděkovat všem, kteří se dostavili k volbám prezidenta republiky, a zvláště pak poděkovat všem, kteří mu odevzdali svůj hlas.

   

   

   

  Josef Rychtář

   

   

  foto: Stanislav Falář

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #13 Zdeněk CH. 2013-01-30 23:21
  1
  možná je to tim že nedaj na to co se šustne v mediich a přečtou si něco přímo oněm z jakého rodu je jak se chovali předci atd.
  http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=769047

  2
  ono to k volbam patří že se pere v mediich špinavé prádlo to je souboj ikdyž zde to bylo hodně nechutný a plný podpasových ran a často temata o kterých se přou historici politici už desítky let vyz dekrety tak na vysídlení mněla vliv postupimská dohoda nikoliv dekrety a podle ustavního soudu http://www.psp.cz/docs/laws/dek/na1995.html ono ony dekrety sou sice součastí právního řádurepubliky ale sou nad nima otazníky zda sou či nejsou skutečně platný ale otom se budeme stale přít

  3
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Postupimská_konference postupimská dohoda
  Citovat
   
   
  #12 Josef 2013-01-29 16:50
  A nebo jsme vyzrálí až dost,proto tu múžem o tom diskutovat,akor át jsme každý jiného ražení,(levá,pr avá)a o tom ta vyzrálost přeci je, nebo se mýlim?
  Citovat
   
   
  #11 Josef 2013-01-29 16:33
  Pro pana Malého,věřte mi že jsem čekal přesně odpověd jakou ste mi dal,takže vlastně žádnou,nejde mi o to kdo je lepší a kdo horší,dobrej nejní ani jeden z nich,ale vy jste psal že nejsme vyzrálí,ale vaše odpověd mi dala za pravdu, protože argumentujete tím samím co i já,v tom případě nejsme vyzrálí ani ti študovaní ani ti obyčejní lidé,možná až další generace, uvidíme
  Citovat
   
   
  #10 Petr Malý 2013-01-29 15:36
  Vážený pane Josefe, je mi 24 let a máte pravdu, co se vzdělání týče - dokončuji vysokou školu. Nicméně dění v politice není přeci o vzdělání, ale o tom, kdo se o věc zajímá důkladně. Nestuduji obor politologie a politikou jako takovou se zabývám sám kvůli sobě - pro svůj vlastní přehled. Čtu několik tištěných novin denně, dívám se na různé informační webové stránky a vyhledávám si i informace z minulých let, abych si uměl ledasco ucelit. Takže otázka vzdělání nehraje žádnou roli. Stačí chtít vědět. Samozřejmě, že K.S. nebyl nejlepší kandidát. Byli lepší kandidáti, kteří se bohužel do druhého kola nedostali. Odmítám už diskutovat na téma p. Zeman a argumentovat co je zač. Myslím, že se na něj dá najít velmi mnoho zajímavých článků a důkazů v jeho neprospěch. Velká nevýhoda čechů je, že neznají svoje dějiny, které by propojili s politickou scénou. Pak by vše bylo jinak.
  Citovat
   
   
  #9 Radim Marek 2013-01-29 12:36
  Zajímala by mne politická minulost pana Bednarčíka.Děku ji.
  Citovat
   
   
  #8 Josef 2013-01-28 23:02
  Pro pana Malého--Já jsem obyčejný člověk nemám vysokou školu ani maturitu,a ani jeden kandidát nebyl múj kún,ale moc by mě zajímalo proč většinou vzdělaní lidé volili KS,podle mě i vy budete vzdělaný tak mi prosím vysvětlete jaký je mezi nima rozdíl,říkáte že za MZ,byla korupce ale neříkejte mi že dnes není,třeba (cirkevní restituce),a neříkejte mi že věříte tomu že to vláda schvalila v této době jen proto že je to zprávná věc,nebo třeba KS hlavně že je boháč ale nechá si proplatit vyčištění ribníkú za 5 milionú,nesplni podmínky,ale peníze nevrátí,nechá si je prominout od kalouska,tak mi vysvětlete kdo je horší,o kaouskovi psala tajná americka služba že bude nejlepší ministr financi protože se prej napakoval na gripenech atd. tak moc že ted už to nepotřebuje,a mohl bych pokračovat,Zema n má podle mě jen smúlu že je tak moc zahleděnej do sebe že nevidí jak mu jeho spolupracovníci kradou pod rukama,ale pořád je pro mě lepší člověk než KS,vysvětlete mi prosím ten rozdíl mezi nima
  Citovat
   
   
  #7 Josef 2013-01-28 22:37
  :lol:
  Citovat
   
   
  #6 honza 2013-01-28 18:41
  pro Františka něco o zemanovi viz.:http://www .youtube.com/wa tch?v=cvcpYffPx 5g další http://www.youtube.com/watch?v=d8vBxipvcvU ještě lež http://www.youtube.com/watch?v=6NgHQBnRogM a tomuhle nerozumím JÁ JSEM HO TAM NEVIDĚL, LETMO JSEM HO POZDRAVIL to řekl v sobotu večer v televizi ve 46 minutě tohoto pořadu viz.:http://www .ceskatelevize. cz/ivysilani/10 483849868-rozho vor-s-nove-zvol enym-prezidente m-ceske-republi ky/213411033210 126/ to budeme mít teda prezidenta lži a podvody zvítězily!!!
  Citovat
   
   
  #5 Jiří Vávra ml. 2013-01-28 18:16
  Kdo si vybaví, jak po vyhlášení výsledků stojí za Zemanem sebevědomý šéf Lukoilu Nejedlý, nemůže se divit, že si vzpomene na 68. i 69. rok. Tehdy přišli okupanti, dnes jsme si posílený ruský vliv zvolili. Jsou tu, zvedají hlavu, vylézají z děr a říkají: tady nám to patří. Dříve Rusko vyváželo socialismus, dnes vyváží mafiánský a gangsterský kapitalismus a neprůhledné propletence politiky a ekonomiky. Jak se může někdo divit, že se lidé nechtějí smířit s tím, že nechutný inzerát do Blesku zadá důstojník StB a že se po zvolení zase motají kolem Zemana Miroslav Šlouf a Jan Kavan? Toto je odpověd pro pana Františka. Pokud budeme pročítat i světové deníky co si myslí o prezidentské kampani MZ. Tak třeba nám bízké sousední Německo, které pan Zeman, teda on ne to jeho tým zneVYužil. On se za svůj tým: "jako jeho šéf" jen omlouval. Záměrně jsem použil citaci.Tak jsem zvědav s čím přijde, aby nedostal hned za hranicemi svůj žloutkový příděl. První část mého článku je použita z časopisu RESPEKT.
  Citovat
   
   
  #4 Petr Malý 2013-01-28 18:12
  Pro pana Františka: prosím podívejte se na tento dokument. Tento dokument získal cenu Trilobita za nejlepší a nejobjektivnějš í dokument roku. Myslím, že víc se k tomu vyjadřovat nemusím. Na K.S. nic takového v tomto špinavém rozsahu neexistuje. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10123147075-vladneme-nerusit/407235100021003/

  Pro Mařku - jistěže má K.S. své chyby, ale daleko menší než p. Zeman. jak lidé říkají, K.S. je měnší zlo. A schazovat to na vysoký věk? Na světě je 29 prezidentů starších než K.S. A co se týče kmotra Mrázka - tady jde o touze po moci, finance zde tolik roli nehrajou.
  Citovat