iSusice.eu |  Ckyne.eu |  iPrachatice.eu |  Stozec.eu |  Vimperk.eu |  Volary.eu |  Zdikov.eu Kamery HumlNET |  Kamery ČHMÚ
 • Mouřenec zve na koncerty, Anděla Páně i půlnoční mši

  Pestrý program připravil do konce roku šumavský kostel na Mouřenci u Annína. Dveře tohoto pozdně románského chrámu se návštěvníkům otevřou hned 7krát. Adventní období odstartuje na Mouřenci bohoslužbou. Začíná v neděli 30. listopadu v 15 hodin a sloužit ji bude P. Tomas van Zavrel. Součástí mše bude žehnání adventních věnců. Ty si mohou zájemci koupit přímo na místě a nebo si každý může k posvěcení donést věnec vlastní. Samožné bohoslužbě bude předcházet komentovaná prohlídka kostela, a to od 14 hodin.

   

  "Mouřenec má za sebou velmi úspěšný rok. Opět jsme během jara, léta a podzimu přivítali zhruba 2 tisíce návštěvníků. Mimořádně úspěšná byla například oslava 25. výročí svobody. Písně Karla Kryla v podání skupiny Missa si 16. listopadu přišlo poslechnout více než 120 lidí a atmosféra byla neopakovatelná. Věříme, že neopakovatelnou atmosféru budou mít také adventní a vánoční setkání. Moc se na těšíme na všechny návštěvníky," říká jeden z organizátorů mouřeneckých akcí Lukáš Milota.

   

  zahajeni-adventu-mourenec-30-11

   

  Program pokračuje v neděli 7. prosince od 14:30, kdy v kostele vystoupí klatovská skupina Zebedeus. O týden později, v neděli 14. prosince od 15 hodin zahraje a zazpívá skupina Druhý pokus. Čtvrtou adventní neděli 21. 12. ozdobí v kostele na Mouřenci tradiční (v pořadí už čtvrtý) koncert Žihelského pěveckého smíšeného sboru. Začíná ve 14 hodin. Posluchači se mohou těšit na nový repertoár. Prodej teplých nápojů zajistí na místě opět Hotel Annín.

  Kostel bude otevřený i o Štědrém dnu, a to od 11 do 12 hodin. V rámci pořadu Štědrá hodinka je připravená vánočně laděná prohlídka kostela a další program, který vyvrcholí poledním zvoněním.

   

   

  O pár dnů později, v sobotu 27. prosince od 16 hodin, začíná pásmo Vánoce na Mouřenci, jehož hlavní součástí bude promítání pohádky Anděl Páně. Pohádku, která před 10 lety vznikla částečně i na Mouřenci, uvede sám její režisér Jiří Strach. V rámci pořadu vystoupí se svou básní Radek Nakládal a klarinetista Martin Kanaloš. Připraven bude čaj, svařené víno a deky. Organizátoři přesto doporučují návštěvníkům přibalit teplé oblečené a baterku na cestu zpátky.

   

  Po celý prosinec poběží druhý ročník akce "Mouřenec naděluje". Až do 27.12. mohou lidé nosit do kostela malé praktické dárky nebo drobné pozornosti, které v závěru prosince dostanou senioři v domově důchodců v Sušici.

   

  Program na Mouřenci vyvrcholí na přelomu roku Silvestrovskou půlnoční bohoslužbou při svíčkách. Začne přesně o půlnoci z 31. prosince na 1. ledna 2015 a bude ji sloužit P. Tomas van Zavrel.

   

   

  Za Přátele Mouřence srdečně zve Lukáš Milota

   

  advent-vanoce-2014-novy-rok-na-mourenci

  Sdílet