iSusice.eu |  Ckyne.eu |  iPrachatice.eu |  Stozec.eu |  Vimperk.eu |  Volary.eu |  Zdikov.eu Kamery HumlNET |  Kamery ČHMÚ
 • Hendikepovaní mají v parku zelenou

  Správa Národního parku a Chráněné krajinné oblasti dále rozvíjí spolupráci

  s hendikepovanými

   

   

  Správa NP a CHKO Šumava navázala úzkou spolupráci s nestátní neziskovou organizací „Pro rozvoj Šumavy“, která se zabývá podporou hendikepovaných spoluobčanů v oblasti volnočasových aktivit a sportu. Pokračuje tak v započatém trendu zpřístupnění Šumavy pro osoby se zdravotním postižením.

   

  Organizace „Pro rozvoj Šumavy“ společně se Správou Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava uzavřely memorandum k vytvoření partnerství, vzájemné podpoře a spolupráci. Jeho cílem je, kromě jiného, vytváření uceleného systému pro hendikepované z hlediska poznávání a ochrany přírody, pohybu a sportu v přírodě na území Národního parku.

   memorandum1

  (zleva) Ivan Nestával, Petr Čech, Pavel Hubený při podpisu memoranda na výřezu jednoho

  z modravských smrků, jehož věk přesáhl 450 let.

   

  Poznávat krásy šumavské přírody musí být umožněno i lidem, kteří mají různá zdravotní postižení. V rámci našich možností jim v tom chceme pomoci a to jak různými drobnostmi a vylepšeními stávající infrastruktury, tak i většími projekty, které jim přírodu přiblíží,“ říká ředitel Správy NP a CHKO Šumava Pavel Hubený.

   

  Například v loňském a letošním roce Správa NP a CHKO Šumava začala na opravované povalové chodníky montovat okrajové, vodící lišty, které mají pomoci právě vozíčkářům. Letos také vydala unikátní knihu o Šumavě pro nevidomé a v příštím roce budou, kromě jiných aktivit, namontovány popisky v Braillově písmu na vybraných turistických cílech.

   

  Jsme nesmírně rádi, že dochází k podpisu memoranda o spolupráci s NP a CHKO Šumava, protože zpřístupnění přírody hendikepovaným osobám je jednou z priorit naší neziskové organizace,“ vysvětluje místopředseda organizace Pro rozvoj Šumavy Ivan Nestával.

   

  memorandum2

  (zleva)Petr Čech - předseda sdružení, Pavel Hubený - ředitel Správy NP a CHKO Šumava,

  Ivan Nestával - místopředseda sdružení, Zbyněk Sýkora - člen sdružení

   

  Lidé bez zdravotního omezení si ve většině případů vůbec neumí představit, čím hendikepovaní procházejí, takže je naší morální povinností jim pomáhat. V našem případě se snažíme v naší neziskové organizaci vytvářet podmínky pro poznávání a vstup do přírody pro hendikepované spoluobčany,“ dodává předseda neziskové organizace Pro rozvoj Šumavy Petr Čech.

   

  -tz nps-

  Sdílet