Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Co skrývá podzimní Šumava?


  ZAŽÍT ŠUMAVU JINAK / PODZIM 2020

   kralovska sumava uvod

  Kandidátský Geopark Královská Šumava vás zve na podzimní geotoulky – putování zapomenutými cestami Šumavy s průvodcem. Aktuálně si můžete vybrat ze 14 tras.

  Novinkou v nabídce  je také pozvánka do zeleného srdce Evropy prostřednictvím seriálu Život na Šumavě, který je k dispozici na DVD.

   

  Kandidátský Geopark Královská Šumava připravil pro podzimní sezónu na Šumavě dvě novinky, které návštěvníkům Šumavu přiblíží z málo známých pohledů, očima místních. Nabízí setkání s lidmi, kteří tady žijí, a právě díky nim i s tím cenným a málo známým, čím Šumava je.

   

  Kam se vydat na podzim?

  Již od srpna je v provozu systém komentovaných vycházek po Šumavě, vedených mimořádnými průvodci, kteří jsou často celoživotně profesně i životně spojení se Šumavou a mají o ní co říct.

   

  Individuální přístup k návštěvníkům Šumavy je v této oblasti inovací, která přináší účastníkům více vjemů a prožitků, než na které jsou v podobných případech zvyklí. Kromě předem naplánovaných termínů (uvedených na webových stránkách Geoparku Královská Šumava) si lze telefonicky zajistit i jiný termín na tel. čísle 608 301 219, po domluvě s koordinátorkou geotoulek Sárou Škvareninovou.

   

   561-hrad-kasperk-od-vysoke-myte

   

  Na podzimní sezónu, na období, kdy je Šumava oděna do nepřeberného množství barev, jsou průvodci připraveni. Přes webové stránky www.kralovskasumava.cz si můžete vybrat ze 14 různých vycházek například z Rokyty, Rejštejna, Staré vápenky a Špičáku.

   

  574-na-soutoku-roklanskeho-potoka-rokytky

   

   

  Ti, kteří Šumavu opravdu dobře znají, vědí, že zde bývá nejkrásněji v září a říjnu. Je to přesně čas dlouhých, klidných procházek nádherně zbarvenou přírodou, vybízejících k tichému zamyšlení a přemítání o světě. Procházky s průvodcem dávají odpovědi na otázky nejen o historii využívání zdejších přírodních zdrojů, ale i o životě zdejších lidí v minulosti a současnosti.

   

  „Život na Šumavě“ ve filmovém dokumentu

  V minulém roce Český svaz ochránců přírody Rejštejn vyprodukoval, s významnou podporou Státního fondu životného prostředí ČR a v režii Jana Šmatery, dokumentární seriál o území Geoparku Královská Šumava, v hlavní roli s Danielem Rousem. Pozornost v něm je věnována správnímu území sedmi šumavských obcí v oblasti původního Královského hvozdu. V každém z dílů je představena určitá dílčí oblast, obec i její okolí, ale hlavně několik místních, kteří mluví o tom, jak se jim tu žije. 

   

  daniel rous

   

  Daniel Rous, protagonista seriálu Život na Šumavě, byl na podzim roku 2019 vlastně první, kdo putoval po Královské Šumavě v doprovodu těch, co to tu znají.

   

   dr2

   

  Přesvědčit se vlastními smysly a zažít Šumavu jinak rozhodně stojí za to!

  >>> Zajistěte si včas  termín  pro svou trasu.<<<

   

  Foto podzimní Šumava: Vladislav Hošek©www.fotohosek.cz

   

  GEOPARK KRÁLOVSKÁ ŠUMAVA

  Geopark Královská Šumava představuje část jednoho z geologicky nejstarších území v Evropě, které od středověku podléhalo - jako hraniční území - přímo českému králi a o němž se v historii mluví jako o "Královském hvozdu".

  Geopark Královská Šumava vznikl v roce 2016 - na soutoku dvou zlatonosných řek a na vstupu do jejich údolí tradičního královského zlatorudného revíru - jako projekt místního spolku Českého svazu ochránců přírody Rejštejn.

   

  -tz gns-

  Sdílet