Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 •  

   

   

  Stezka odvahy

   

   

   

         Minulý týden uspořádalo Vimpersko Stezku odvahy, která byla díky vám velice úspěšná. Stezku arboretem prošlo od půl šesté přibližně 180 dětí. Některé děti šly s rodiči, s dědečkem nebo s babičkou a ty odvážnější šly samy. Strašidla byla na menší děti hodná a milá, proto také stezku dokončili všichni. Jako odměnu dostalo každé malé dítě magnetku Ducháčka.

   

   117904908 1259563937709462 124843414285173799 o

         Pro starší děti jsme letos připravili Stezku odvahy za tmy. Strašidla se na starší děti připravila během přestávky, kdy se setmělo. Mezitím pokračovalo zábavné odpoledne, které obohatilo předvádění dravých ptáků, kteří se usadili hned na začátku stezky. Děti tvořily v dětském koutku a bavily se ve workshopu se skupinou Artego. Na místě bylo i malování na obličej a občerstvení.

   

   

          Po setmění jsme se všichni společně podívali na perfektní ohnivou show skupiny Artego.

   

   

           První odvážlivci vyrazili na stezku v devět večer. Někteří si s sebou raději vzali rodiče, když slyšeli zvuky strašidel a jekot dětí, které již a stezce byly. Některé děti šly po dvou. Pouze ty neodvážnější z nich vyrazily samy. Moc jich nebylo. Celkem noční stezkou prošlo 83 dětí.

   

   

           Strašidla opravdu strašila. Jsou děti, které se potkaly s dívkou s nožem v hlavě a vrátily se zpátky nebo raději odešly horním vchodem a dál nepokračovaly. Báli se i dospělí, protože prý některá strašidla byla „opravdu hnusná“.

   

   

            Co jsme se o strašidlech od malých i velkých dětí dozvěděli? U malých dětí to byla čarodějnice, kdo byl nejzlejší. Ještě navíc ječela a také měla žluté zuby, „protože si je nečistí.“ Krvavý králík prý kousal, kat sekal ruce, vlk vrčel a ostatní strašidla hejkalové, joker, klaun, lebkoun nebo smrťák je honili, chytali je a bafali na ně, prostě byli opravdu hrozné .

   

   

            Nakonec se to všem moc líbilo a už se společně s námi těší na příští rok.

   

   
  117911084 1259564834376039 1756983590822856244 o

            Letos patří velký dík všem strašidlům, které ztvárnili: Martin Časta, Láďa Novák, Verča a Katka Budínských, Mirka Dutková, Věra Vávra, Martina Bělíková, Petra Litvanová, Pepa Zeman, Lukáš Blaschko, Šárka Janásková, Věra Vávrová. Strašila i celá rodina Zídkových: Jirka, Honzík, táta Honza a máma Míša.

   

   

            Děkujeme všem, kteří nám pomáhali: Evě Říhové, Jarce Jandové, Bláže Strašilové, Lídě Stejskalové, Světlaně Ferkové, Pepovi Zemanovi, Lukáši Blaschkovi, Radkovi Spurnému, Ivanovi Strašilovi manželům Janě a Honzovi Novákových za předvedení dravých ptáků, Artegu za workshop pro děti i ohňovou krásu, Ivetě Lahovcové za občerstvování dětí a Márii Vacíkové s kolegyní za malování na obličej.

   

   

             Za materiální a finanční pomoc vděčíme i Městskému kulturnímu středisku, Městu Vimperk, Odboru životního prostředí, Hasičskému sboru a osadnímu výboru Hrabice a Františce Bartůškové za zapůjčení stánků. Hračkářství U Krtečka děkujeme za zapůjčení a poskytnutí masek.

   

   

            Prostě děkujeme opravdu všem, kteří se zúčastnili, pomohli s organizací a také přispěli na opravu kapličky na Brandlově dvoře. Díky vám máme do sbírky na její obnovu ze Stezky odvahy celkově 6 700 Kč.

   

   

           Fotoalbum se všemi fotkami najdete zde.

   

  117948019 1259571737708682 2185686657196116312 o

   

   

         Společně se těšíme na Stezku odvahy v roce 2021.

   

  vimpersko-logo-cmykzelenacerna

   

   

   

   

   

   

  Vaše Vimpersko

   

   


   

  Sdílet