Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Trenér mládeže David Vinš

   

   

   

  Vítěz soutěže Díky, trenére 2019 je z Vimperku!

   

   

   

   

   

         V neděli 3. listopadu 2019 se uskutečnil v Praze finálový díl 5. ročníku soutěže Díky, trenére. Smyslem této akce je ocenit osoby, které přivedou ke sportu a udrží u sportování co nejvíce dětí, naučí je pozitivnímu vztahu ke sportu, smyslu pro fair-play a také povinnostem, které s sebou sportování přináší. Soutěž je určena pro trenéry ze všech sportovních odvětví. Finále se konalo v aréně Sparta Podvinný mlýn. V rámci programu vystoupila skupina Slza a přítomné pobavil také herec Jakub Kohák. V porotě zasedli významné osobnosti sportovního života jako Marián Jelínek, Zdeněk Vojta či Natálie Hejková.

   

   

   

   

         Přihlášených do tohoto ročníku soutěže bylo přes 500 trenérů z celé České republiky! Následovala 3 kola hodnocení, ze kterých vzešla finálová 8 trenérů. Do finále postoupil vimperský hokejový trenér David Vinš.

   

   

   

   

         Na finálovém dni každý z trenérů předvedl se svými svěřenci ukázku tréninkové jednotky v délce trvání 8 minut. Zastoupeny byly tyto sporty: lední hokej, atletika, badminton, fotbal, baseball, basketbal, rope skipping a šachy. Je nutno uznat, že každý trenér předvedl zajímavá cvičení.

   

   

   

   

         Před zaplněným hledištěm David předvedl tréninkovou jednotku se svými hokejovými svěřenci z HC Vimperk. Navíc také překvapil nacvičením bojového tance haka, kterým přítomné diváky a porotu opravdu zaujal. Poté nezbývalo než čekat, jak porota rozhodne.

   

   

   

   

         Mezitím, co porota vybírala finálovou čtveřici, přítomné diváky bavil Jakub Kohák a skupina Slza. O skvělou atmosféru v hledišti se staral především početný vimperský kotel. Davida se totiž vydal podpořit celý autobus vimperských fanoušků a jelikož ten byl zaplněn, tak mnoho dalších se vydalo na cestu po vlastní ose.

   

   

   

   

         Po návratu poroty se napjatě čekalo rozhodnutí o postupujících. A podařilo se! David se dostal do finálové čtyřky! Nyní následovaly soutěže s dětmi, které si trenéři vylosovali z týmů, které se neprobojovaly do užšího finále. Úkolem trenéra bylo děti motivovat a dovést k vítězství v určených disciplínách. David srdnatě bojoval se svým týmem a po třech disciplínách došlo k nevídané situaci: remíza s Olgou Kepkovou, která zastupovala sportovní odvětví rope skipping.

   

   

   

   

         Vítěz ale může být jen jeden. A tak přišla, hokejovou terminologií řečeno, náhlá smrt. Soutěž mezi Davidem a Olgou o vítězi Díky, trenére 2019! Napětí bylo obrovské. Vimperští kotelníci hnali Davidův tým k vítězství. A to se podařilo! Závěrečnou soutěž zvládl Davidův tým na výbornou a mohlo se začít slavit.

   

   

   

   

         Vítězem soutěže Díky, trenére 2019 se stal David Vinš, trenér mládeže HC Vimperk! Při slavnostním vyhlášení David převzal poukaz ve výši 40.000,-- Kč na pobyt ve vybraném tréninkovém středisku a 10.000,-- Kč pro klub HC Vimperk.

   

   

   

   

  Davide, gratulujeme! A všem fanouškům děkujeme za úžasnou podporu a skvělou diváckou kulisu!

   

   

   

  Marián Sitár

   

  vins

   

  Sdílet