Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Mezinárodní turnaj v šipkách

   

   

   

  Mezinárodní turnaj v šipkách

   

   

   

   

   

         V úterý 5. listopadu 2019 se znovu po roce konal mezinárodní turnaj v šipkách, který byl pořádán pod patronací kraje. Navštívili nás už tradičně zástupci z naší německé partnerské školy z Bamberka a společně jsme strávili velmi příjemný den ve sportovním areálu v Dubu. Velice mile nás překvapila vedoucí německého soutěžícího družstva Irma Savič, která si připravila zahajovací proslov za německou stranu v češtině. Poté se představili s prezentací práce na odborném výcviku dva žáci z Bamberka. Naši soutěžící jejich představení ocenili spontánním potleskem. Účastníkem turnaje byl také náš bývalý kolega p. Jaromír Starý, který působil zároveň jako tlumočník mezi českou a německou stranou.

   

   

   

   

         Pro lepší vzájemné poznání se proti sobě postavila dvě smíšená česko-německá družstva. V jednotlivcích se na prvním místě umístil žák naší školy, který studuje 2. ročník oboru Opravář zemědělských strojů Vít Kanaloš. Naopak v  kategorii družstev vyhráli němečtí studenti. Během celého soutěžního klání vládla velmi přátelská a pozitivní atmosféra. Těšíme se na další setkání v roce 2020.

   

   

   

  Ing. Marie Staňková  

   

  Sdílet