Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Dny vědy a techniky ve VIM.Perku

   

   

   

   

  Dny vědy a techniky ve VIM.Perku

   

   

   

   

   

   

  Co neVIM, to objeVIM. Objevujme nové a nepoznané ve Vimperku a okolí!

   

   

   

         VIM.Perk je společenství firem, které chtějí v našem městě podporovat rozvoj technického vzdělávání. "Jako moderní firmy jsme se rozhodli vrátit část příjmů do rozvoje technického vzdělávání v našem městě. Proto jsme založili spolek VIM.Perk.", říká Petr Samek za zakládající členy a partnery spolku firmy SportSoft , STYRAX , VirtulTraining, Rohde & Schwarz Závod Vimperk. Svou činnost spolek veřejnosti představí v rámci akce Dny vědy a techniky ve Vimperku. Ve stejném termínu probíhá Týden vědy a techniky po celé České republice, který pořádá Akademie věd ČR.

   

   mozek

   

         Spolek připravuje od ledna 2020 kroužek programování, pořádá hodiny kodu na školách.

   

   

   

         Týden od 11. - 16. 11. 2019 bude plný zábavných vědecko-technických akcí a zajímavých přednášek. Pro žáky 8. tříd vimperských základních škol je připravena návštěva TV a rozhlasového vysílače Cukrák, který pro svůj provoz využívá technologie společnosti Rohde & Schwarz. 

   

   

   

         Abychom dětem přiblížili svět vesmíru, proběhne pro základní školy z Vimperka a okolí přednáška Milana Halouska na téma “Kosmonautika a my”. Letos je to 50 let, kdy člověk poprvé stanul na Měsíci. O letu na Měsíc bude hovořit Milan Halousek v přednášce pro veřejnost “Apollo 11: Malý krok pro člověka, veliký skok pro lidstvo“, v úterý 12. 11. 2019 od 18:00 hod. v Kavárně ve Skále.

   

   

   

         Dětskou duši hvězdám otevře dramaturg a moderátor Českého rozhlasu Dvojka, autor knih pro děti a popularizátor astronomie pan Vladislav Slezák v přednášce “Hvězdárna dětem”. 

   

   

   

         Dny vědy a techniky budou zakončeny přednáškou pro veřejnost českého astronoma a astrofyzika a popularizátora vědy v oblasti astronomie RNDr. Jiřího Grygara CSc. Sobotní odpoledne se ponese na téma “Jsme ve vesmíru sami?“ Odpověď získáte 16. 11. 2019 od 17:00 hod. v Cihelně ve Vimperku.

   

   

   

  Celý program je zveřejněn na internetových stránkách www.vimdotperk.cz 

  Nechte své myšlenky zamířit do vesmíru! Těšíme se na vás!  

   

   

  Jitka Schneiderová

    

   

  Sdílet